Ciekawe informacje

Znalezione w internecie

Już niedługo rozpocznie się nowy sezon turystyczny, zatem gdyby Ktoś już planował odwiedzenie naszego kościoła to warto przeczytać:

tutaj

Miłe słowa o naszej parafii i kościele

Zachęcamy do przeczytania artykułu zamieszczonego na portalu internetowym Dzieje.pl. Autorem jest Pan Grzegorz Kościński – korespondent PAP, a temat dotyczy ubiegłorocznych prac konserwatorskich przeprowadzonych w naszym kościele.

Bardzo dziękujemy Autorowi!

Link do artykułu

Jubileuszowy Kalendarz na rok 2018

W bieżącym roku nasza Parafia przeżywa piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wracamy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia  przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można nabyć w zakrystii.

Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

Artykuł w Gazecie Krakowskiej o konserwacji sceny 'Triumf Mądrości Bożej'

W piątek - 19 stycznia w 'Gazecie Gorlickiej' ukaże się artykuł napisany przez Pana Redaktora Lecha Klimka o ubiegłorocznych pracach konserwatorskich przy polichromii 'Triumf Mądrości Bożej'.

Zapraszamy do lektury artykułu w Internecie i kupienia wersji papierowej.

Można przeczytać tutaj

List z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Poniżej przedstawiamy list z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Artykuł w Niedzieli Rzeszowskiej o odsłonięciu pomnika ppor. Bronisława Kamińskiego

Zaproszenie na Gminny Dzień Strażaka

W niedzielę - 9 czerwca 2019 r.w Binarowej odbędą się obchody Gminnego Dnia Strażaka połączone z poświęceniem i przekazaniem samochodu bojowego Jednostce OSP w Binarowej. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w kościele o godz.12.00. Dalszy ciąg uroczystości odbędzie się na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej. W programie zaplanowano wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych działaczy ochrony przeciwpożarowej, poświęcenie i przekazanie samochodu strażackiego oraz okolicznościowe wystąpienia zaproszonych Gości. To impreza otwarta, dla mieszkańców Gminy i Gości a szczególnie dla Strażaków i mieszkańców Binarowej. Dlatego do udziału w tej Uroczystości mieszkańców naszej Parafii serdecznie zapraszają władze naszej Gminy: Pan Burmistrz Biecza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Binarowej. Zaproszenie jest także na naszej stronie internetowej i Facebooku. Ze względu na planowane uroczystości w najbliższą niedzielę Suma rozpocznie się pół godziny wcześniej – o godz. 10.30.

18 marca - 'Most Modlitewny' z Seminarium Duchownym w Rzeszowie

18 marca - Most Modlitewny z Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie

Czym jest 'Most Modlitewny'?

Animacja naszego kościoła

Pod adresem prezentowanym poniżej można już oglądać finalną animację naszego kościoła. Zapraszamy!

Transmisja koncertu Maniuchy i Ksawerego

Transmisja koncertu Maniuchy i Ksawerego.

Transmisja na żywo z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.

Serdecznie zapraszamy!

Link do transmisji