Ciekawe informacje

Znalezione w internecie

Już niedługo rozpocznie się nowy sezon turystyczny, zatem gdyby Ktoś już planował odwiedzenie naszego kościoła to warto przeczytać:

tutaj

Miłe słowa o naszej parafii i kościele

Zachęcamy do przeczytania artykułu zamieszczonego na portalu internetowym Dzieje.pl. Autorem jest Pan Grzegorz Kościński – korespondent PAP, a temat dotyczy ubiegłorocznych prac konserwatorskich przeprowadzonych w naszym kościele.

Bardzo dziękujemy Autorowi!

Link do artykułu

Jubileuszowy Kalendarz na rok 2018

W bieżącym roku nasza Parafia przeżywa piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wracamy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia  przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można nabyć w zakrystii.

Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

Artykuł w Gazecie Krakowskiej o konserwacji sceny 'Triumf Mądrości Bożej'

W piątek - 19 stycznia w 'Gazecie Gorlickiej' ukaże się artykuł napisany przez Pana Redaktora Lecha Klimka o ubiegłorocznych pracach konserwatorskich przy polichromii 'Triumf Mądrości Bożej'.

Zapraszamy do lektury artykułu w Internecie i kupienia wersji papierowej.

Można przeczytać tutaj

List z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Poniżej przedstawiamy list z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Artykuł w Niedzieli Rzeszowskiej o odsłonięciu pomnika ppor. Bronisława Kamińskiego

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na III Bieg Królewski!

III Bieg Królewski - zapowiedź i zaproszenie

Jedną z głównych atrakcji Festynu Parafialnego pod nazwą „Niedziela Jubileuszowa”, który odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. dla uczczenia 670 rocznicy lokacji Binarowej będzie III Bieg Królewski. Głównym organizatorem Biegu jest nasza Parafia we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu a patronat nad tym wydarzeniem przyjął Ks. Dziekan Dekanatu Biecz. Celem biegu jest także popularyzacja biegania, propagowanie zdrowego stylu życia oraz promocja dziedzictwa kulturowego i walorów turystyczno-krajoznawczych  naszej miejscowości. Trasa biegu będzie przebiegać malowniczymi drogami Binarowej – start obok Domu Strażaka w kierunku Nadola drogą za Rzeką, potem w Nadolu skręt w lewo obok Państwa Szurkiewiczów przez drogę „Przycznią” w kierunku Lechowych Potoków i powrót obok Państwa Makowców do drogi „Przyczniej”, potem skręt w prawo na drogę „Przycznią” a następnie skręt w lewo w kierunku Maślakowic, a potem powrót drogą za rzeką do mety przy Domu Strażaka. Biegacze będą mieli do przebiegnięcia dystans 6 km. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna oraz z podziałem na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal a zwycięzcy w klasyfikacji generalnej i wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe, pamiątkowe gadżety i dyplomy. Zapisywać do biegu można się już przez Internet oraz w dniu zawodów. Dodatkową atrakcją będzie Mini Bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 670 metrów w 2 kategoriach: dla dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 13 lat i młodsi, czyli rocznik 2006 i młodsi oraz w kategorii wiekowej od 14 do 16 lat, czyli w rocznikach od 2005 do 2003 roku. Regulamin Biegu, trasa oraz wszelkie inne ważne informację znajdują się na parafialnej stronie internetowej a zapisać na Bieg można na stronie: www.timesport.pl. Zachęcamy Parafian czujących się na siłach do szybkiego treningu i sportowej rywalizacji oraz uczestnictwa w III Biegu Królewskim. Zapraszamy także dzieci i młodzież z naszej Parafii do udziału w Mini Biegu, bo naprawdę warto!

Regulamin III Biegu Królewskiego

Trasa III Biegu Krolewskiego