II dzień Rekolekcji Szkolnych

Oj, działo się, działo, w drugim dniu naszych Rekolekcji Szkolnych! Ks. Rafał przypomniał nam dzieło stwarzania świata i człowieka a potem przeniósł nas do raju aby przeżyć na nowo grzech pierwszych ludzi i to wszystko, co wtedy złego się stało. Ale grzech pierwszych ludzi został zgładzony przez krzyż Pana Jezusa. Potem było trochę ruchu i śpiewu, ze scholą dziewcząt z klasy III Gimnazjum. Następnie ks. Rafał pomógł nam zrozumieć, jak ważne jest słuchanie naszego Trenera – Jezusa. Jeżeli Go nam coś przysłoni, to trudno wygrać mecz życia. I znowu trenowaliśmy nasze gardła i całe ciało przez wspólny śpiew z wykonywaniem gestów. Chłopcy z Gimnazjum przeciągali linę ale tylko pomoc Jezusa pomoże nam wygrywać w życiu ze złem. Bo skarb naszego życia jest delikatny i możemy go zniszczyć, jak zniszczyła się gliniana doniczka uderzona młotkiem – nie można już jest skleić na nowo. Potem znowu zaśpiewaliśmy wspólnie, ks. Rafał nas wszystkich pobłogosławił i zaprosił na trzeci dzień rekolekcji i nowe rekolekcyjne przygody.