III dzień Rekolekcji Szkolnych

Za nami trzeci i ostatni dzień Rekolekcji Szkolnych. Najważniejszym wydarzeniem była Msza św. sprawowana przez ks. Rafała – naszego rekolekcjonistę oraz ks. Roberta – katechetę naszej Szkoły. Wcześniej ks. Rafał wygłosił naukę o tym, że Pan Jezus jest z nami szczególnie w Najświętszym Sakramencie. Było też o zaufaniu do Pana Jezusa z pouczającym przykładem z udziałem uczniów z naszej Szkoły. A wszystko po to, aby być dobrym zawodnikiem w drużynie Pana Jezusa. Potem rozpoczęła się Eucharystia, schola z Gimnazjum prowadziła śpiew a Liturgiczna Służba Ołtarza usługiwała w czasie Mszy św. W nauce po Ewangelii ks. Rafał jeszcze raz przeniósł nas na boisko sportowe, do drużyny, której trenerem jest Pan Jezus, aby pokazać, że ważne jest, aby być dobrym zawodnikiem w tej drużynie. Były też przestrogi i przykłady zawodników, którzy się nie sprawdzają w tej drużynie. Ks. Rafał poprowadził nas także śladami stóp, które przybliżają nas do Boga i zadał zadanie szukania nowych śladów w naszym życiu, które pomogę nam do Pana Boga się przybliżyć. Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele dzieci z naszej Szkoły podziękowali ks. Rafałowi za wygłoszone rekolekcje i wręczyli mu bukiet kwiatów. Podziękowanie wszystkim złożył także ks. Proboszcz. Nasz Rekolekcjonista na zakończenie pochwalił dzieci i młodzież za udział w rekolekcjach, podziękował wszystkim i życzył wielu łask od Pana Boga. Potem ks. Rafał poświęcił krzyże do bierzmowania dla uczniów kl. III Gimnazjum i każdemu kandydatowi nałożył na piersi znak naszego zbawienia. Wcześniej każdy z kandydatów krzyż ucałował a wszyscy obecni w kościele w ciszy modlili się za naszych najstarszych uczniów. Potem z kolei przyszedł czas na naszych najmłodszych kolegów –uczniów klasy I, II i III Szkoły Podstawowej. Dzieci te otrzymały z rąk ks. Rekolekcjonisty specjalne błogosławieństwo. Zakończeniem tegorocznych Rekolekcji Szkolnych było uroczyste mszalne błogosławieństwo udzielone wszystkim zgromadzonym w naszym kościele.

Bardzo miłym wydarzeniem była także wizyta ks. Rafała w naszym Przedszkolu i spotkanie z przedszkolakami z grupy starszej i młodszej. Ks. Rekolekcjonista przeprowadził z dziećmi krótką katechezę – dzieci odpowiadały na pytania i chętnie słuchały ks. Rafała. Było tez trochę zabawy, śpiewu i dziecięcej spontanicznej radości. Na zakończenie odbyła się krótka modlitwa i ks. Rafał pobłogosławił dzieci. Tak bardzo miłe spotkanie zostało uwiecznione okolicznościową fotografią, do której pozowały dzieci z Przedszkola, Panie Wychowawczynie, ks. Rafał oraz ks. Robert.