Witamy na stronie Parafii Świętego Michała Archanioła w Binarowej

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

2018-02-23, Piątek, Rok B, II
Ez 18, 21-28
Ps 130 (129),1-2. 3-4. 5-7a. 7bc-8 (R.: por. 3)
Ez 33, 11
Mt 5, 20-26
2018-02-24, Sobota, Rok B, II
Pwt 26, 16-19
Ps 119 (118), 1-2. 4-5. 7-8 (R.: por. 1)
2 Kor 6, 2b
Mt 5, 43-48
2018-02-25, Niedziela, Rok B, II
Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18
Ps 116B (115), 10 i 15. 16-17. 18-19 (R.: Ps 116 (114), 9)
Rz 8, 31b-34
Mt 17, 7
Mk 9, 2-10

Miłe słowa o naszej Parafii i kościele

Zachęcamy do przeczytania artykułu zamieszczonego na portalu internetowym Dzieje.pl. Autorem jest Pan Grzegorz Kościński – korespondent PAP, a temat dotyczy ubiegłorocznych prac konserwatorskich przeprowadzonych w naszym kościele.

Bardzo dziękujemy Autorowi!

Link do artykułu

Zmarła Władysława Ryba

Zmarła śp. Władysława Ryba, z domu Pierz, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 11 lutego 2018 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.30, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłej z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Znalezione gdzieś w Internecie

Już niedługo rozpocznie się nowy sezon turystyczny, zatem gdyby Ktoś już planował odwiedzenie naszego kościoła to warto przeczytać:

Tutaj

Zmarła Janina Juruś

Zmarła śp. Janina Juruś, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w środę – 31 stycznia 2018 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Artykuł w Gazecie Krakowskiej o konserwacji sceny 'Triumf Mądrości Bożej'

W piątek - 19 stycznia w 'Gazecie Gorlickiej' ukaże się artykuł napisany przez Pana Redaktora Lecha Klimka o ubiegłorocznych pracach konserwatorskich przy polichromii 'Triumf Mądrości Bożej'.

Zapraszamy do lektury artykułu w Internecie i kupienia wersji papierowej

Można czytać tutaj

List z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Miły list z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Artykuł w Niedzieli Rzeszowskiej o odsłonięciu pomnika ppor. Bronisława Kamińskiego

Jubileuszowy Kalendarz na rok 2018

W bieżącym roku nasza Parafia przeżywa piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wracamy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia  przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można nabyć w zakrystii.

Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

Zmarł Tadeusz Jamro

Zmarł śp. Tadeusz Jamro, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 9 stycznia 2018 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Andrzej Lignar

Zmarł śp. Andrzej Lignar. Pochodził z naszej Parafii – z Kurpiela, w ostatnim czasie mieszkał w Niemczech ale zgodnie z wolą rodziny spocznie na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb planowany jest na niedzielę – 7 stycznia. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zwiedzanie kościoła

Informujemy wszystkich zainteresowanych zwiedzeniem naszego kościoła, że w sezonie turystycznym (maj – październik) dzięki współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną nasz kościół jest udostępniony wszystkim zwiedzającym – grupom zorganizowanym i osobom indywidualnym według następującego porządku: poniedziałek - wtorek: dyspozycja telefoniczna, środa: godz. 9.00 - 17.00, czwartek - sobota: godz. 9.00 - 18.00, niedziela: godz. 12.00 - 17.00. Zwiedzenie naszego kościoła można potwierdzić okolicznościowym stemplem, można się też zaopatrzyć w ciekawe pamiątki. Poza sezonem konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie i uzgodnienie terminu i czasu zwiedzania. Serdecznie zapraszamy!

Pilotów grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu przyjazdu i zwiedzania kościoła - również w czasie trwania sezonu turystycznego.

Kontakt z Panią Przewodnik pod numerem telefonu komórkowego: 692-385-244.

UWAGA: W czasie nabożeństw nie można zwiedzać kościoła!