KSM z Binarowej zdobywcą Pucharu

W sobotę – 11 października – na Sali sportowej w naszej Szkole został rozegrany turniej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o Puchar Proboszcza Binarowskiego. Uczestniczyło w nim 6 drużyn naszego Dekanatu, z parafii: Bożego Ciała w Bieczu, Krygu, Libuszy, Lipinek, Rożnowic i Binarowej. Z młodzieżą przyjechali też księża opiekunowie – ks. Marek z Biecza, ks. Krzysztof – z Krygu i ks. Wojciech z Libuszy. Turniej rozpoczął się modlitwą w naszym kościele, gdzie przed obrazem Matki Bożej Binarowskiej przedstawicie wszystkich drużyn poprowadzili dziesiątek różańca. Następnie zawodnicy przeszli do Sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Binarowej, gdzie został przedstawiony sędzia Turnieju – Pan Rafał Liana oraz odbyło się losowanie grup. Potem rozpoczęły się rozgrywki grupowe a na zakończenie został rozegrany finał, w którym po zaciętym i wyrównanym pojedynku zespół KSM-u z Binarowej pokonał drużynę KSM-u z Rożnowic. Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców – każda drużyna otrzymała pamiątkowy Dyplom a kapitan naszego zespołu odebrał Puchar Proboszcza Binarowskiego. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Na koniec zostały wykonane pamiątkowe fotografie uczestników i zwycięzców.

Jednocześnie należy się gorące podziękowanie naszemu Wikariuszowi – ks. Mariuszowi – organizatorowi Turnieju, Panu Sędziemu Rafałowi Liana, Pani Dyrektor naszej Szkoły oraz pracownikom Szkoły – Pani Barbarze Lenard i Paniom z kuchni, młodzieży z naszego KSM-u, która pięknie wywiązała się z roli gospodarza zawodów oraz wszystkim kibicom, którzy żywiołowo i kulturalnie dopingowali zawodników w czasie turnieju.

Po zakończonym Turnieju zostały rozegrane mecze towarzyskie pomiędzy zespołem połączonych sił KSM-u z Binarowej i księży oraz Parafian Binarowskich. Emocji nie brakowało a kibice żywiołowo dopingowali walczące drużyny.