Mecz EURO BINAROWA 2016

19 czerwca br. mogliśmy poczuć smak wielkich emocji sportowych. Na boisku sportowym na „Szpitalce” został rozegrany mecz piłkarski EURO BINAROWA 2016 o Puchar Proboszcza z Binarowej pomiędzy dwoma drużynami. W jednej (stroje koloru czerwonego) wystąpili nasi parafianie, którzy grają w KS Podhalanin w Bieczu, którzy w tym meczu wystąpili pod nazwą „Toporki Bieckiego Kata”. Drugą drużynę (stroje koloru zielonego) tworzyli nasi parafianie z LKS Binarowa, którzy w tym meczu wystąpili pod nazwą: „Miecze św. Michała Archanioła”. Rywalizacja była bardzo zacięta a gorący doping mobilizował zawodników. Piłkarze z LKS strzelili jednego gola, z tym że do własnej bramki a zawodnicy z KS Podhalanin – 3 bramki i cały mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla „czerwonych”. W przerwie meczu dzieci uczestniczyły w konkursie rzutów karnych – każdy strzał był nagrodzony słodkim lizakiem. Sędzią meczu był Pan Marek Sendecki. Warto zauważyć, że mecz zgromadził licznych kibiców, którzy w bardzo kulturalny sposób dopingowali piłkarzy. Po zakończonym meczu zwycięska drużyna odebrała Puchar Proboszcza i tak oto kolejny Puchar pozostał w Binarowej.