Msza św. na Kamieńcu 2018

14 września już od wielu lat odprawiana jest Msza św. przy Krzyżu na Kamieńcu. Co roku gromadzi coraz większą liczbę uczestników – oprócz mieszkańców Kamieńca także wielu Gości oraz naszych Parafian z innych rejonów naszej miejscowości. W tym roku we Mszy św. uczestniczyła także grupa Pań z Klubu Samopomocy „Dialog” – która spotyka się w Domu Strażaka w Binarowej – Panie przyszły w pieszej pielgrzymce. Liturgię ubogaciła także Kapela Pana Mariana oraz nasza parafialna Schola.

W tym roku w czasie Mszy św. modliliśmy się także za naszą Ojczyznę, z racji 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz na naszych bohaterów – binarowian pochodzących z Kamieńca – śp. Michała ps. „Grab” i śp. Jana ps. „Rak” Sendeckich. W czasie II wojny światowej prowadzili oni działalność konspiracyjną w ruchu ludowym. Michał ps. „Grab” został schwytany przez hitlerowców i po ciężkich torturach rozstrzelany 13 stycznia 1945 r. Obaj spoczywają na binarowskim cmentarzu.

Po zakończonej Mszy św. wielu jej uczestników pozostało jeszcze i spędziło mile czas przy poczęstunku przygotowanym przez Parafian z Kamieńca słuchając występu Kapeli Pana Mariana oraz miłych i sympatycznych rozmowach.