Msza św. na cmentarzu - 2016

W Uroczystość Wszystkich Świętych, oddaliśmy cześć tym znanym i nieznanym, którzy radują się oglądaniem i kontemplowaniem Bożego oblicza. Przypomnieliśmy także sobie o powszechnym powołaniu do świętości. Jesteśmy powołani do pełni życia chrześcijańskiego i do doskonałej miłości. Mamy naśladować Świętych i prosić, by Pan nas wspierał w realizacji tego powołania. Do południa Msze Święte były odprawiane w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 14.00 została odprawiona Msza Święta w Kaplicy na cmentarzu, a następnie odbyła się procesja żałobna, połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych. Słowo Boże wygłosił ks. Robert a Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz. Na zakończenie Mszy św. została poświęcona tablica pamiątkowa umieszczona na Kaplicy Cmentarnej, poświęcona długoletniemu proboszczowi naszej Parafii – śp. Ks. Kanonikowi Władysławowi Oleksiakowi, ufundowana przez mieszkańców Binarowej.