Msza św. na Kamieńcu - 2015

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzimy na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa w Jerozolimie. W naszej Parafii ten dzień obchodzimy szczególnie wyjątkowo, przez Mszę św. odprawianą tradycyjnie przy krzyżu na Kamieńcu. Także w tym roku zgromadziła ona wielu naszych Parafian zamieszkałych w tej okolicy, jak również z innych części Parafii oraz Gości. Tego roku dopisała pogoda dając ciepły i słoneczny wieczór. Mszę św. sprawowali binarowscy duszpasterze a przewodniczył ks. Robert. W liturgię bardzo aktywnie zaangażowały się dzieci z Kamieńca, przez czytania i śpiewy. W ten sposób uczciliśmy Krzyż św. – znak zwycięstwa Chrystusa.