Msza św. pod Krzyżem na Kamieńcu z uczestnikami ŚDM z USA

W czwartek – 28 lipca – pod Krzyżem na Kamieńcu o godz. 15.00 została odprawiona Msza św. dla grupy pielgrzymów z Chicago, z parafii św. Jana – młodzieży i dorosłych, którzy przyjechali z ks. Karolem Tyborem, swoim Proboszczem – pochodzącym z parafii Rożnowice na Światowe Dni Młodzieży. Goście w czasie swojej pielgrzymki odwiedzili wiele sanktuariów i ciekawych miejsc z naszej Ojczyźnie, realizując swój program pielgrzymkowy. Będą także uczestniczyć w czuwaniu z papieżem Franciszkiem w podkrakowskich Brzegach i w głównej Mszy św. Światowych Dni Młodzieży. W czwartek w godzinach południowych nasi Goście zwiedzili nasz kościół parafialny a po południu przybyli pod Krzyż na Kamieńcu na Mszę św. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Karol, wraz z ks. Proboszczem, przybyło także wielu naszych Parafian oraz sąsiadów z parafii Rożnowice – z rodziny ks. Karola. Nasi Goście na zakończenie Mszy św. otrzymali od ks. Proboszcza okolicznościowe pamiątki a Parafianie z Kamieńca poczęstowali wszystkich pysznym ciastem i gorącą kawą. Na początku Mszy św. padał rzęsisty deszcz ale wspólna modlitwa i miła atmosfera spotkania spowodowały, że chmury ustąpiły i na zakończenie Mszy św. świeciło już piękne słońce.