Muzyka Zaklęta w Drewnie - sezon 2013

Muzyka Zaklęta w Drewnie to cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, który jest propozycją na spędzenie letnich weekendów  w ciekawy sposób.

 

Już od siedmiu lat Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza Państwa na koncerty pod wspólną nazwą Muzyka Zaklęta w Drewnie. Każdego roku przez 12 kolejnych tygodni, w 4 kościołach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO oraz wybranych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej odbywają się koncerty. Program wyjątkowo różnorodny, oprócz muzyki dawnej proponuje również współczesne brzmienia, a także daje możliwość obejrzenia widowisk tanecznych czy misteriów scenicznych.

 

Rok 2013 jest wyjątkowym, jubileuszowym rokiem, gdyż mija 10 lat odkąd sześć drewnianych kościołów południowej Małopolski zostało wpisanych na Listę UNESCO. W tym też roku najprawdopodobniej cztery kolejne świątynie, tym razem łemkowskie cerkwie, dołączą do grona najwybitniejszych dzieł rąk ludzkich. To także wyjątkowy rok dla Muzyki Zaklętej w Drewnie, ponieważ będzie ona rozbrzmiewała w najcenniejszych świątyniach zarówno w Województwie Małopolskim jak i Podkarpackim i zagości w Lipnicy Murowanej, Sękowej, Haczowie, Dębnie Podhalańskim, Bliznem i Binarowej. Przy okazji koncertów będzie można odkryć niezwykłość tych drewnianych zabytków, poznać ich historię, cenne wyposażenie i tajemnice, które w sobie kryją.

 

Zachęcamy do wsłuchiwania się w „Muzykę Zaklętą w Drewnie” i poznawania wspaniałych zabytków znajdujących się w Małopolsce! Zapraszamy na Szlak!

 

Koncert w naszym kościele pw. św. Michała Archanioła odbędzie się 21 lipca br. o godz. 0.00

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

 

Zapraszamy na stronę www.drewniana.malopolska.pl oraz portal facebook !
https://www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie?ref=hl
https://www.facebook.com/pages/Szlak-Architektury-Drewnianej-w-Ma%C5%82opolsce/328637910596546?fref=ts

 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)