Niedziela Chrztu Pańskiego 2017

 

08. 01. 2017 r.

  

 1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu – o godz. 15.00 – w sali na Wikarówce zostanie powtórzone przedstawienie noworoczne pt. „Mały Książę” w wykonaniu KSM-u. Młodzież serdecznie zaprasza.

 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.

 4. Msza św. w tym tygodniu będzie rano o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 będzie śpiewał Chór „Missionis” ze Skołyszyna.

 2. W piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u, w sobotę na Mszę św. i kolejne spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do bierzmowania a o godz. 9.00 będzie spotkanie dla Scholi.

 3. „Bóg zapłać” Akcji Katolickiej za zorganizowanie spotkania opłatkowego dla parafialnych dziecięcych i młodzieżowych grup duszpasterskich.

 4. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła rodzinom z numerów: 252, 277, 340 i 330.
 1. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 363, 390, 428, 361 i 477.

 2. Niedziela prasa religijna w zasadzie się już rozeszła ale są jeszcze niektóre egzemplarze, także „Gość Niedzielny” z wieloma ciekawymi artykułami. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Niziołek, zamieszkała w Nadolu Południe. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.”

 4. Zakończyła się tegoroczna Wizyta Duszpasterska. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie, za gościnność i otwarte serca. Gratulujemy wszystkich osiągnięć i owoców Waszej pracowitości. Witamy nowych naszych Parafian i życzymy błogosławieństwa Bożego tym, którzy zamieszkali w nowych – poświęconych domach. Modlimy się wraz z Wami, aby Bóg nieustannie zsyłał swoich Aniołów, aby strzegli, otaczali opiekę i bronili przed złem domy i rodziny naszej Parafii. Niech będą one kościołami domowymi, w których będzie obecny Bóg przez wzajemną miłość. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Z ofiar złożonych w czasie kolędy będą zakupione nowe świece na odnowione lichtarze do Kaplicy Aniołów Stróżów. Dziękujemy również za przyjęcie z kolędą naszych parafialnych ministrantów.

 5. Umocnieni Chrystusem Eucharystycznym pamiętajmy o naszym powołaniu dziecka Bożego. Niech nasze dobre czyny świadczą o wielkości daru chrztu świętego i niech będą wyrem wdzięczności za ten wielki dar. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas do wypełniania i realizowania zobowiązań chrzcielnych.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)