Niedziela I Adwentu 2016

 27. 11. 2016 r.

 

 

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania.

 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 będzie przyjęcie aspirantów i kandydatów do LSO a po Sumie na Plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

 4. W środę przypada Uroczystość św. Andrzeja Apostoła. W naszym sąsiedztwie odpust w Rożnowicach.

 5. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w Roratach – adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 7.00. Tylko w środy ze względu na Nowennę do Matki Bożej Roraty będą o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w nich dzieci, młodzież i dorosłych – niech to będzie znak naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Codziennie też przed Mszą św. śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 6. Tegoroczne Roraty będziemy przeżywać pod hasłem: „W domu Królowej”. Od września tego roku paulini na Jasnej Górze obchodzą trzechsetną rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dlatego tegoroczne Roraty będą opowiadać o Jasnej Górze. Poznamy fascynującą historię klasztoru i cudownego obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi. Motyw graficzny już mamy w naszym kościele a dzieci ze Szkoły otrzymały swoje plansze z kompletem obrazków na poszczególne dni Rorat. Jeszcze raz zapraszamy do licznego udziału w Roratach – tak dzieci, jak i dorosłych Parafian.

 7. W środę w naszej Parafii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją o godz. 16.00 następnie będzie chwila prywatnej adoracji, a w tym czasie także okazja do spowiedzi przed I piątkiem. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież z indeksami do skorzystania wtedy z sakramentu pokuty. O godz. 17.00 przed Najświętszym Sakramentem odprawimy Nowennę do Matki Bożej Binarowskiej a potem będzie Msza św.

 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. rano – Roraty o godz. 7.00 i wieczorem o godz.17.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 16.00.

 9. W piątek w godzinach porannych chorzy będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

 10. Za tydzień – w II Niedzielę Adwentu – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie także zmiana tajemnic różańcowych, dla niewiast – po Prymarii a po Sumie dla mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne. Najbliższa niedziela w całej Polsce będzie także dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji będzie można do puszek złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel. Będzie także można zakupić świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

 11. W środę po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

 12. W sobotę o godz. 15.00 będzie spotkanie ze św. Mikołajem dla członków dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych, a więc Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholi i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Św. Mikołaj przybędzie także na spotkanie z dziećmi w Przedszkolu. Odbędzie się ono we wtorek – 6 grudnia o godz. 12.30. Zaproszone są także nawet te małe i grzeczne dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do Przedszkola.

 13. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc chrześcijanom prześladowanym za wiarę. Zostały one przekazane do naszej Kurii Diecezjalnej.

 14. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za złożoną ofiarę zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 281, 279, 277, 276 i 275.

 15. Dzisiejsza prasa religijna przynosi ciekawe tematy. Przeczytamy m.in. o tym, czym właściwie jest nadzieja, co czeka polskich katolików w rozpoczętym roku duszpasterskim, o własnoręcznym robieniu adwentowych kalendarzy oraz o krakowskim Cmentarzu Rakowickim. Czytelnicy „Źródła” w kolejnym artykule zdrowotnym przeczytają o tym, jakie choroby leczą kasztany. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 16. We wtorek – 13 grudnia – w Bieczu w REHABILITACJI REH-MED, przy ul. Ligęzów będzie można wykonać kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja a wszelkie szczegółowe informacje są w ogólnodostępnych ogłoszeniach i gablotach.

 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 18. Intencje mszalne - w zakładce: Ogłoszenia/Intencje Mszalne.

 19. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomniał nam: „bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Trzeba być przygotowanym na przyjście Pana. Dlatego nie zapominajmy Jego zachęty: „Czuwajcie!”. Niech umocni nas w tym postanowieniu Boże błogosławieństwo. 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)