Niedziela I Wielkiego Postu 2017

 

05. 03. 2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Po południu o godz. 14.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św.

 2. Dzisiaj także pogrzeb śp. Anny Zawiła, z domu Brodzicka, zamieszkałej w Nadolu Północ. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.”

 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

 4. Msza św. w tygodniu z wyjątkiem środy i piątku będzie o rano o godz. 7.00. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a potem będzie Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 5. W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 i po Gorzkich Żalach, o godz. 15.00. O godz. 14.00 Akcja Katolicka poprowadzi Drogę Krzyżową. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.

 6. Za tydzień – w II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy za Misje i Misjonarzy. Będzie też można złożyć ofiary do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

 7. W środę – 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych wdowach i pannach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. W ich intencji będziemy się modlić w czasie środowej Nowenny – serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety naszej Parafii.

 8. W środę – w naszej Szkole o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie połączone z przymiarką strojów dla dzieci z klasy III A i III B, które w tym roku przystępują do I Komunii św.

 9. W środę po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza, w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania połączone z egzaminem parafialnym do tego sakramentu.

 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 384, 387, 388, 442 i 391.

 11. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła Parafianom z następujących numerów: 25, 50, 104, 157, 229, 328, 355, 446, 468, 474 i 487.

 12. Warto dziś sięgnąć do bogatej w ciekawe tematy prasy religijnej. Pisze ona m.in. o. wezwaniu do pokuty w objawieniach Matki Bożej w Fatimie, o programie Społecznej Krucjaty Miłości Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz o wyspie pokutników, która nazywa się „Czyściec” i warunkach, jakie trzeba spełnić aby można być na nią wpuszczonym. Z tematów społecznych przeczytamy o tym, czy Unia Europejska stoi na fundamencie czy na piasku, o filmie „Wyklęty”, który bez patosu mówi o bohaterstwie Żołnierzy Niezłomnych oraz o perełkach pobliskiego nam Biecza. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

 13. W poniedziałek w Kinie „Farys” będzie wyświetlony film pt. „Zerwany kłos”, który opowiada o losach bł. Karoliny Kózkówny. Seans rozpocznie się o godz. 17.30. Osoby, które zapisały się na ten film bilety będą mogły odebrać w Kinie przed rozpoczęciem seansu. Dojazd do Biecza – we własnym zakresie.

 14. Przy ołtarzu prezentuje się odnowiony i częściowo pozłocony metalowy krzyż procesyjny. Został on w ostatni piątek na nowo poświęcony i będzie służył – jak do tej pory w liturgii w naszym kościele. „Bóg zapłać” ubiegłorocznym małżonkom Jubilatom – z ofiar przez nich złożonych została zapłacona ta konserwacja.  

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)