Niedziela II Adwentu 2016

 

04. 12. 2016 r.

  

 1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn.

 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

 3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną dobrowolną zbiórką do puszek przy kościele możemy wspierać Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 4. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej Parafii będzie w środę po IV Niedzieli Adwentu.

 5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na nabożeństwo wieczorne zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. – otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. Zapraszamy na to nabożeństwo także rodziny dzieci z klasy III.

 6. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele oprócz czwartku o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Roraty będą wieczorem o godz. 17.00 Przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 7. Za tydzień – w III Niedzielę Adwentu – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.

 8. Są do nabycia świece wigilijne z Caritasu – mniejsze po 5 zł a większe po 12 zł. Są także do kupienia świąteczne pocztówki bożonarodzeniowe z widokiem naszego kościoła parafialnego.

 9. W piątek o godz. 0.00 spotkanie KSM-u a w sobotę na Roraty o kolejne spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za złożoną ofiarę zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 274, 273, 272, 271, 268 i 266.

 11. W dzisiejszej prasie religijnej przeczytamy interesujące artykuły, m.in. o papieskich odpustach na 300-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz o srebrnym jubileuszu Radia Maryja. Prasa pisze też o tym, czy św. Mikołaja denerwują czerwone krasnale, które przywłaszczyły sobie jego imię i sławę. Może też zaciekawić artykuł o tym, że gotowanie i jedzenie zbliża ludzi i rozwiązuje wiele problemów oraz temat w „Źródle” o symbolach i dziedzictwie wiary w Kopalni Soli w Wieliczce. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 12. Na Święta Bożego Narodzenia będzie trzeba przygotować dekorację kościoła. W związku z tym, gdyby ktoś posiadał albo planował wycinkę choinek przy swoim domu lub obejściu można poinformować o tym ks. Proboszcza lub Pana Kościelnego – będzie to konkretna pomoc dla naszego kościoła.

 13. Na ostatnim zebraniu Rady Parafialnej zostały podsumowane tegoroczne wydarzenia religijno-duszpasterskie, które przeżywaliśmy w naszej Parafii. Omówiono także prace konserwatorskie i remontowe wykonane w kościele i otoczeniu. Jednocześnie przedstawiono dalsze plany remontowe na rok przyszły. Planowana jest dalsza konserwacja polichromii i wyposażenia ruchomego kościoła. Prace te będą zależne od otrzymanych dotacji a na niektóre prace już zostały złożone wnioski. Jak można zauważyć zostały wymienione klęczniki w ławach stałych w nawie po stronie południowej, czyli tzw. stronie męskiej. Było to konieczne ze względu na duże zużycie i prośby Parafian. Jest zalecenie konserwatorów, aby na klęcznikach nie trzymać obuwia – będzie łatwiej o zachowanie czystości oraz klęczniki dłużej posłużą w kościele. Ta inwestycja została zapłacona z kasy parafialnej.

 14. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary – szczególnej patronki górników i hutników – jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych – przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu przypadają także dni świętych: Mikołaja – patrona dobroczynności i Ambrożego – patrona pszczelarzy. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy w modlitwie i życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)