Niedziela II Zwykła 2017

15. 01. 2017 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 będzie śpiewał Chór „Missionis” ze Skołyszyna.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

3. Msza św. w tym tygodniu będzie rano o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00.

4. W tych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, we wtorek – 17 stycznia, Dzień Judaizmu a od środy do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

5. W naszej Rzeszowskiej Diecezji w czwartek – 19 stycznia – przypada Uroczystość Głównego Patrona – św. Józefa Sebastiana Pelczara.

6. W sobotę – 21 stycznia – przypada Dzień Babci, a w niedzielę – 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.

8. W piątek o godz. 18.00 – spotkanie KSM-u.

9. Informujemy, że w parafii Smerekowiec od jutra będzie odprawiana Msza św. Gregoriańska za naszą Parafiankę – śp. Marię Wójcik. Ksiądz Proboszcz z tej parafii składa serdeczne „Bóg zapłać” za zamówione Msze św. Gregoriańskie.

10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 360, 359, 358, 356 i 357.

11. Prasa religijna jest dobrym sposobem na zimowe wieczory. Dziś przeczytamy m.in. o tym, na czym polega bojaźń Boża i co wynika z raportu o religijności Polaków. Wart zainteresowania jest też artykuł o patronie naszej diecezji – św. bpie Józefie Sebastianie Pelczarze oraz o roli i symbolice zwierząt występujących w Biblii. Natomiast w „Źródle” jest kolejny artykuł zdrowotny – tym razem o dobroczynnym działaniu szałwii – przy przeziębieniu i grypie. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

12. Burmistrz Biecza zaprasza serdecznie mieszkańców Gminy Biecz na spotkanie noworoczne podsumowujące rok 2016 połączone z wręczeniem nagrody CROMERUS, które odbędzie się w najbliższą soboę – 21 stycznia br. w Kinie „Farys” w Bieczu o godz. 15.00. Galę uświetni koncert Kwartetu PER L’ARTE a po koncercie odbędzie się projekcja filmu pt. „Smoleńsk”. Wstęp wolny.

13. Ufni w pomoc Bożej łaski, przyjmijmy błogosławieństwo, abyśmy wierni zobowiązaniom chrztu świętego byli dla współczesnego świata czytelnym znakiem Chrystusa.