Niedziela III Wielkanocna - Niedziela Biblijna 2017

30.04.2017 r.

  

 1. Dzisiaj, w III Niedzielę Wielkanocy obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zachęcamy zatem, aby nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną czy w ciągu tego Tygodnia Biblijnego ale jak najczęściej wczytywać się z ochotą i rozważać Słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wyjazdów. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Na Sumie będziemy gościć naszego Rodaka – ks. dr. Zbigniewa Bielamowicza, w związku z wydaniem jego publikacji pt. „Trzy chóry muzyczne w zabytkowym kościele w Binarowej”. Książka jest dostępna u ministrantów a po Sumie będzie możliwość otrzymania osobistego autografu od jej Autora. Serdecznie zapraszamy.

 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

 4. Jutro rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Panu Bogu i ludziom. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie o godz.18.00 a potem będzie Msza św. W niedziele nabożeństwo majowe będzie o godz. 15.00 a po nim Msza św. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z trudną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

 5. We wtorek – 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Zachęcamy do wywieszenia flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 6. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. do południa w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. W naszym dekanacie w tym dniu uroczystość odpustowa w Krygu.

 7. W czwartek przypada wspomnienie św. Floriana – jest to patronalne święto strażaków. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić w intencji wszystkich strażaków – o opiekę i pomoc św. Floriana w ich trudnej i niebezpiecznej służbie – zapraszamy serdecznie wszystkich strażaków i ich rodziny do udziału w tej Mszy św.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 7.00 i wieczorem połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.

 9. W piątek w godzinach porannych chorzy będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

 10. W sobotę – 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

 11. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. O godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe i Msza św. Przed Prymarią będą śpiewanej Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie też zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

 12. W czwartek o godz. 16.00 z kościele farnym w Bieczu będzie próba dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Bierzmowanie będzie w środę – 10 maja o godz. 18.00 w kościele farnym w Bieczu. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii św.

 13. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 – spotkanie dla Scholi.

 14. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 152, 154, 153, 139 i 223.

 15. Dzisiejsza prasa jest bogata w ciekawe tematy – np. o tym, jak Bóg działa w dzisiejszym świecie oraz o dzisiejszym narodowym czytaniu Pisma Świętego. Jest też ciekawa małżeńska historia z Jezusem oraz artykuł Biskupach naszej Diecezji Rzeszowskiej. Z artykułu ze „Źródła” dowiemy się, że ulgę w alergii daje zioło zwane pachnotką. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 16. Zachęcamy także do zapisywania się na parafialną pielgrzymkę do Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu oraz Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 17. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gorlicach informuje, że dla rolników chcących złożyć Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich Biuro Powiatowe w Gorlicach czynne będzie di 4 do 15 maja w dni powszednie w godz. 6.00 – 218.00. Ponadto w soboty: 6 maja w godz. 7.30 – 15.30 i 13 maja w godz. 6.00 – 218.00. Ostateczny termin składania wniosków upływa 15 maja br.

 18. Kościół posyła nas, abyśmy idąc tam, gdzie postawił nas Pan, szli i głosili Dobrą Nowinę przede wszystkim przykładem swojego życia. Niech błogosławieństwo Boże da nam wielkie pragnienie poznawania Pisma św. Niech to błogosławieństwo pomaga nam w codziennym pochylaniu się nad Słowem, które umacnia naszą wiarę.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)