Niedziela III Wielkiego Postu 2017

 

19. 03. 2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św.

 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Katolickie Radio VIA.

 3. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadło w niedzielę, dlatego jutro – w poniedziałek – 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msza św. będzie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. Podczas Mszy Świętej tego dnia będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających. Rano i wieczorem w czasie Mszy św. będzie poświęcenie ziemniaków sadzeniaków.

 4. Msza św. we wtorek i czwartek będzie o rano o godz. 7.00. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św.

 5. W tym tygodniu – od piątku do niedzieli będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Rafał Brej – wikariusz z Lipinek. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 8.00 Mszą św. i nauką dla wszystkich. Po Mszy św. nauka dla członków Kółek Różańcowych. Wieczorem o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. z nauką dla wszystkich a potem nauka dla młodzieży. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. z nauką szczególnie dla osób starszych i chorych, pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi. Wieczorem o godz. 17.00 Msza św. z nauką dla wszystkich a potem nauka dla małżonków i rodziców. W niedzielę w czasie Mszy św. do południa będą głoszone nauki rekolekcyjne dla wszystkich, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym Kazaniem Pasyjnym, potem Msza św. i zakończenie rekolekcji. Spowiedź rekolekcyjna będzie w Wielki Poniedziałek. Dokładny plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach, aby uprosić całej Parafii owocne przeżycie rekolekcji św. Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji – w niedzielę będzie zbierana taca, która będzie wyrazem naszej wdzięczności i wynagrodzeniem dla ks. Rekolekcjonisty.

 6. W sobotę – 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

 7. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.

 8. Za tydzień nastąpi zmiana czasu. Przesuwamy wskazówki zegara o 1 godz. do przodu. Msze św. w najbliższą niedzielę już według czasu letniego.

 9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 395, 398, 398 a, 494, i 487.

 10. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła Parafianom z następujących numerów: 176, 179, 239, 411 i 416.

 11. „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc dla misji i misjonarzy. Zostały one przekazane do Referatu Misyjnego naszej Kurii.

 12. Za tydzień będzie można już kupić wielkanocne baranki „Caritas”.

 13. U ministrantów jest do nabycia prasa religijna. Dziś można przeczytać ona m.in. o. europejskiej akcji obrony rodziny, która składa się z mamy, taty i dzieci, oraz o tym, jak wielkim cudem jest życie. Z tematów społecznych warto przeczytać o planach reformy polskiego sądownictwa a artykuły ze „Źródła” piszą o zasługach dla polskiej literatury Jana Kochanowskiego oraz analizują dalsze losu uwolnionego Barabasza. Na jednej z fotografii znajdziemy fragment polichromii z naszego kościoła z przedstawieniem pocałunku Judasza. Jest też nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci z ciekawymi artykułami. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

 14. Organizatorzy EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ 2017 w Rejonie Gorlice informują, że wyruszy ona 7 kwietnia 2017 roku z placu przy Bazylice NNMP w Gorlicach po wieczornej Mszy św. Wszelkie informacje znajdują się na plakatach, w Internecie pod adresem: edk.org.pl lub na Facebooku. Zapisów można dokonać przez Internet lub osobiście na spotkaniu organizacyjnym w dniu 27 marca br. w Bazylice w Gorlicach po wieczornej Mszy św. Wpisowe 15 zł. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Jedna z gorlickich tras tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – im. ks. Józefa Micka będzie przebiegała przez naszą Parafię!

 15. Starostwo Powiatowe w Gorlicach informuje, że w najbliższym czasie przystąpi do kolejnego etapu tworzenia map komputerowych powiatu. W miesiącu kwietniu zostaną wykonane zdjęcia lotnicze, które będą materiałem pomocniczym przy modernizacji ewidencji gruntów i budynków oraz pracach geodezyjnych. Właściciele nieruchomości powinni w widoczny sposób je oznaczyć. Szczegółowych informacji dotyczących praktycznego przygotowania znaków będzie można zasięgnąć u Sołtysów.

 16. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławienstwa.

 17. Niech udział w dzisiejszej Eucharystii umocni w nas pragnienie poprawy. Trwając w bliskości Pana przez cały nadchodzący tydzień, starajmy się wytrwać w dobrym. Nie zapominajmy, że od chwili chrztu św. jesteśmy zobowiązani do życia w godności dziecka Bożego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo. 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)