Niedziela IV Wielkiego Postu 2017

26.03.2017 r.

  

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W czasie Mszy św. do południa będą głoszone nauki rekolekcyjne dla wszystkich. Po południu o godz. 14.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym Kazaniem Pasyjnym, Msza św. i zakończenie Rekolekcji.
 2. Dzisiejsza, już IV Niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

 4. Od jutra do środy trwać będą rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Rafał Brej. Spotkania dla dzieci i młodzieży rozpoczynać się będą o godz. 118.00. Na zakończenie rekolekcji – w środę młodzież z klasy III Gimnazjum otrzyma krzyże do bierzmowania. Dokładny plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej naszej Parafii i Szkoły. Udział w rekolekcjach dla dzieci i młodzieży jest obowiązkowy. Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji św.

 5. Msza św. w tygodniu z wyjątkiem środy i piątku będzie o rano o godz. 7.00. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a potem będzie Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.

 7. W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 i po Gorzkich Żalach, o godz. 15.00. O godz. 14.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką. Przed Prymarią będą śpiewanej Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie też zmiana tajemnic różańcowych - po Prymarii będzie dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

 8. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 na Plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

 9. Informujemy, że spowiedź dla chorych z okazji zbliżających się Świąt będzie w I piątek miesiąca kwietnia, czyli 7 kwietnia – prosimy zgłaszać chorych w Zakrystii a Sakrament Chrztu św. będzie udzielany w II dzień Świąt Wielkanocnych na Sumie.

 10. We wtorek – w naszej Szkole o godz. 12.30 będą do odebrania zamówione stroje dla dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii św.

 11. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.

 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 396, 474, 497, 496, i 495.

 13. „Bóg zapłać” za ofiarę na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła złożoną z numeru 4. Do tej pory ofiarę na ten cel złożyło 241 rodzin – składamy im serdeczne „Bóg zapłać”. Zachęcamy jeszcze pozostałe rodziny do włączenia się złożoną ofiarą w troskę o bezpieczeństwo naszego kościoła.

 14. Przy wyjściu z kościoła można zakupić wielkanocne baranki „Caritas” w cenie 4 zł. Ofiary z tej sprzedaży są przeznaczane na wakacyjny wypoczynek dla dzieci.

 15. Bardzo ciekawe treści w życie religijne i społeczne wnosi dzisiejsza prasa religijna. Wartościowych artykułów jest wiele, kilka dla zachęty – o tym, że wezwanie Matki Bożej z objawień w Fatimie do odmawiania różańca jest dziś bardzo aktualne, czy celem pracy Kościoła jest zbawienie ludzi, czy naprawianie świata?, o reformie administracyjnej polskich diecezji sprzed 25 lat, oraz o tym, jak bardzo Internet zmienił i przewartościował nasze życie. Jest też kolejny artykuł zdrowotny w „Źródle” – tym razem o dobroczynnym wpływie popularnej kocanki piaskowej na chorą wątrobę. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

 16. We wtorek – 11 kwietnia – w Bieczu w REHABILITACJI REH-MED, przy ul. Ligęzów będzie można wykonać kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja a wszelkie szczegółowe informacje są w ogólnodostępnych tablicach i gablotach.

 17. Dobrze przeżywany czas Wielkiego Postu może być dla nas autentycznie przestrzenią spotkania z Bogiem, który daje nam światło i otwiera nasze oczy na nadprzyrodzony wymiar ludzkiego życia. Wyjdźmy z tej świątyni jako ludzie wiary, którym Pan otworzył oczy na Jego przebaczającą miłość i których zaprasza do ciągłego doskonalenia się, wykorzystując do tego również czas postu.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)