Niedziela IV Zwykła 2017

 

29. 01. 2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. otrzymają swoje modlitewniki.

 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

 3. We wtorek będzie pogrzeb śp. Adama Rutany, zamieszkałego na Wygonie. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00 a pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 4. W czwartek – 2 lutego – będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze św. z poświęceniem gromnic będą o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Niech pobłogosławione gromnice służą nam przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia i przypominają nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 5. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, pamiętając szczególnie o naszych Rodakach. Będziemy także prosić o nowe i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych posługujących w naszej Diecezji.

 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. wieczorem o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Wcześniej od godz. 16.00 okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. Zachęcamy do skorzystania w tym dniu z sakramentu pokuty dzieci i młodzież z Gimnazjum, którzy mają indeksy.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 16.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.

 8. W piątek w godzinach porannych chorzy będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

 9. W piątek przypada także wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika – patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. W czasie Mszy św. będziemy za jego wstawiennictwem modlić się o uchronienie nas od chorób gardła, będzie też poświęcenie jabłek.

 10. W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie także zmiana tajemnic różańcowych, dla niewiast – po Prymarii a po Sumie dla mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne. Z racji wspomnienia św. Agaty na Sumie będzie poświęcenie chleba i soli.

 11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 414, 420, 482, 373 i 374.

 12. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła Parafianom z następujących numerów: 27, 166, 240, 322 i 384.

 13. Wiele ciekawych spraw porusza prasa katolicka. Ze tematów religijnych pisze o wczorajszym ingresie nowego Metropolity Krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego oraz o tym, co robić, żeby nie rozpraszać się na modlitwie. Są też bieżące tematy społeczne, np. o zaprzysiężeniu nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, o tym, jak będzie wyglądać nowa polska szkoła oraz o wielkiej popularności muzyki disco polo. Czytelnicy „Źródła” dowiedzą się jak bezcennym antybiotykiem są owoce drzewa goździkowego. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

 14. W zakrystii u Pana Kościelnego są do nabycia świece – gromnice z bardzo praktycznym okapnikiem.

 15. Kino „Farys” w Bieczu zaprasza na film pt. „Józef i Maryja”. Seanse będą się odbywać się od wtorku – 31 stycznia o godz. 17.00. To historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.

 16. Ponawiamy zaproszenie na dzisiejszy „Wieczór kolęd”, który odbędzie się w Szkole w Binarowej o godz. 16.00.

 17. Boże zaproszenie na drogę błogosławieństw jest cały czas aktualne. To jest rzeczywiście droga dla każdego z nas. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia i przymnaża nam odwagi, aby iść tą drogą. Niech Bóg nam błogosławi.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)