Niedziela V Wielkanocna 2017

14.05.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 a na Sumie Rocznica I Komunii św. dla dzieci kl. IV. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe i Msza św. W związku z apelem Ojca Świętego Franciszka i decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, dzisiaj można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na pomoc dla ofiar wojny w Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.

 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.

 3. Zapraszamy wszystkich Parafian, także dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 0.00 odprawiamy Nabożeństwo Majowe a potem jest Msza św. W środę nabożeństwo majowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej a po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 4. We wtorek – 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 5. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i po Nabożeństwie Majowym o godz. 15.00. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klasy III. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i najbliższych będzie w sobotę o godz. 9.00 a jutro o godz. 16.00 spotkanie dla tych dzieci w kościele.

 6. W piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u.

 7. Informujemy, że w miesiącu lipcu, w Kaplicy Szpitala Miejskiego w Rzeszowie będzie odprawiana Msza św. Gregoriańska za naszą Parafiankę – śp. Helenę Bochnia. Składamy podziękowanie rodzinie, która zgodziła się przekazać te Msze św. do innej parafii a Ksiądz Kapelan składa serdeczne „Bóg zapłać” za zamówione Msze św. Gregoriańskie.

 8. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci z klasy IV za sprzątanie kościoła oraz wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty na ołtarze. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszeni są rodzice dzieci przystępujących do I Komunii św.

 9. W prasie religijnej przeczytamy dziś m.in. o tym, co objawienia fatimskie mają dziś do powiedzenia Kościołowi i światu. Jest też ciekawy artykuł o przeżywaniu uroczystości I Komunii św. oraz o tym dlaczego Pan Bóg nie uzdrawia wszystkich chorych? Z artykułów jubileuszowych poznamy pracę Sądu Biskupiego naszej Diecezji, dowiemy się o też o długiej i wyboistej drodze do Nobla Władysława Reymonta. W „Źródle” kolejny artykuł zdrowotny radzi chorym na cukrzycę aby stosowali w diecie gorzki melon. Jest jeszcze wiele innych, bardzo ciekawych artykułów. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 10. Sołtys Binarowej informuje, że w poniedziałek – 15 maja, w Domu Strażaka  w godzinach: od 14.00 do 17.00 będzie można opłacić kolejną ratę podatku.

 11. „Ziemia jest pełna Jego łaski” – niech słowa dzisiejszego psalmu towarzyszą nam w tym tygodniu, gdziekolwiek się znajdziemy, byśmy rzeczywiście mogli doświadczać przez wiarę Jego łaski. Bóg jest ciągle przy nas dzięki wierze. Na jej umacnianie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)