Niedziela VI Wielkanocna 2017

21.05.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 a na Sumie Dzień wspólnoty dzieci z Jezusem w Komunii św. – Msza Św., w czasie której dzieci kl. III przyjmą Pana Jezusa w Eucharystii po raz pierwszy. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe i Msza św.

 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

 3. Od jutrzejszego poniedziałku, trwać będą Dni Krzyżowe – będziemy modlić się o dobre tegoroczne urodzaje i prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleba w naszym kraju i na całym świecie. Jak co roku będziemy modlić się przy kapliczkach – w poniedziałek na Kamieńcu, we wtorek na Wygonie, w środę w Nadolu. Msza św. przy kapliczkach będzie w tym roku trochę później – o godz. 19.00 Tam też kwadrans wcześniej prosimy odśpiewać Litanię Loretańską.

 4. Ze względu na Biały Tydzień dzieci Komunijnych Msza św. w kościele poprzedzona Nabożeństwem Majowym w poniedziałek, wtorek i środę będzie o godz. 17.00. W środę – Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej. Od czwartku Nabożeństwo Majowe i Msza św. wieczorem o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 5. We wtorek – 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki. Tego dnia modlimy się także za Kościół w Chinach.

 6. W piątek – 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Podczas Mszy św. przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Serdecznie zapraszamy!

 7. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 8. W sobotę i niedzielę przypadnie 1 Rocznica Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano. Dziękujmy za opiekę naszego Patrona i pielęgnujmy modlitwę do Boga za Jego wstawiennictwem.

 9. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii w tym dniu będziemy obchodzili Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.30, 9.00 i Suma Odpustowa o godz. 11.00. Po południu o godz. 15.00 – nabożeństwo majowe i Msza św. Zapraszamy serdecznie na Uroczystość Odpustową wszystkich Parafian i Gości, na Sumę zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia w czasie procesji oraz dzieci I-Komunijne. Prosimy także o zabranie na procesję feretronów i sztandarów. Tegoroczny Odpust poprowadzi ks. Piotr Roman – wikariusz z Mrowli koło Rzeszowa, a swoim pochodzeniem ze strony ojca związany z naszą Parafią. Warunkiem koniecznym do zyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty – okazja codziennie przed nabożeństwem majowym a w sobotę – od godz. 16.00.

 10. W piątek o godz. 0.00 spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla ofiar wojny w Syrii. Zostały one przekazane do Caritas naszej Diecezji.

 12. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie z numeru 425 za ofiarę złożoną na monitoring i ubezpieczenie naszego kościoła.

 13. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci I-Komunijnych za udekorowanie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą Uroczystość, za sprzątanie kościoła i wewnętrzne porządki a także za uporządkowanie rabatek i terenu wokół świątyni oraz udekorowanie krzyża misyjnego a także za złożoną ofiarę na potrzeby naszego Kościoła. O przygotowanie kościoła na Uroczystość Odpustową proszeni są Parafianie z numerów: 155, 156, 157, 161, 163, 166 i 167.

 14. Prasa religijna przynosi dziś ciekawe tematy, np. o pielgrzymce papieża Franciszka do Fatimy oraz o zasługach św. Jana Pawła II dla ewangelizacji. Prasa odpowiada także na pytanie: co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Pana Boga oraz opisuje miejsca w Rzymie, gdzie są przechowywane relikwie Ewangelistów. Jest też wspomnienie o zmarłym niedawno śp. ks. Marku Tutro, który pracował w Gorlicach i katechizował m.in. młodzież z naszej Parafii. Jeszcze wiele innych artykułów zawiera także ciekawe treści. Dla dzieci jest kolejny numer „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 15. Urząd Miejski w Bieczu informuje, że mieszkańcy naszej miejscowości, którzy mają możliwość przyłączenia się do istniejącej kanalizacji sanitarnej a długość ich przyłącza jest większa niż 10 m mogą w terminie do 16 czerwca br. składać wnioski o dofinansowanie budowy przyłączy. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności zgłoszenia do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Najważniejsze informacje a szczególnie warunki do zakwalifikowania do dofinansowania oraz formularz wniosku można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Bieczu oraz na stronie internetowej Urzędu.

 16. W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczęły się prace konserwatorskie przy polichromii na ścianach: północnej i wschodniej w prezbiterium. Będą one finansowane z dotacji Marszałka Województwa Małopolskiego z udziałem także naszego parafialnego budżetu. Miło także jest poinformować, że został pozytywnie rozpatrzony kolejny wniosek naszej Parafii i otrzymamy dotację od Małopolskiego Konserwatora Wojewódzkiego na prace konserwatorskie przy chórze w Kaplicy Aniołów Stróżów. Budżet tego zadania przewiduje także finansowy udział własny naszej Parafii, na który jesteśmy przygotowani. Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy. Dziękujmy za pomoc życzliwych nam Urzędów i prośmy o błogosławieństwo Boże w planowanych pracach konserwatorskich w naszym kościele.

 17. Zmartwychwstały Chrystus jest z nami i towarzyszy nam nieustannie w naszej codzienności. Trwajmy z ufnością na modlitwie i w Jego słowie, aby rosła w nas nadzieja. Niech świadomość, że Jezus jest blisko umocni przyjęcie Bożego błogosławieństwa, które teraz przyjmijmy z otwartymi sercami.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)