Niedziela XIV Zwykła 2017

09.07.2017 r. 

 

 

  1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00.
  2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszej Parafii.
  3. Msza św. w tym tygodniu z wyjątkiem środy będzie rano o godz. 7.00. W środę Msza św. wieczorem o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej.
  4. We wtorek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. To szczególny dzień modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.
  5. Msze św. w najbliższą niedzielę będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  6. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 238, 29 B, 483, 246 i
  7. W prasie religijnej jest dziś poruszonych wiele ciekawych tematów, m.in. o. prezydentach Stanów Zjednoczonych, którzy pomagali Polsce lub jej szkodzili, dowiemy się o pożytkach płynących z łowiectwa, jak też przeczytamy o leczniczych właściwościach krwawnika. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
  8. Organizatorzy XL Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę zapraszają do udziału w pielgrzymce. Można się zapisywać do grupy bł. Karoliny w Gorlicach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  9. Burmistrz Biecza informuje mieszkańców Binarowej, że w środę 12 lipca, w godzinach od 10.00 do 13.00, na płycie Rynku w Bieczu odbędą się bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Biecz w zakresie ubezpieczeń społecznych. W ramach spotkania eksperci ZUS udzielą porad w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych, zasiłków chorobowych i macierzyńskich oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Organizatorzy tego spotkania serdecznie zapraszają do udziału.
  10. Przez sakrament chrztu świętego zostaliśmy zobowiązani do „życia według Ducha”. Niech ten tydzień odnowi w nas świadomość potrzeby świadectwa poprzez sprawiedliwość i uczciwość w naszym środowisku rodzinnym i zawodowym. Zapewne takie świadectwo, choć trudne, przy pomocy Ducha Świętego jest możliwe do złożenia. Pamiętajmy o pouczeniu Chrystusa: „Jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)