Niedziela XIX Zwykła 2017

13.08.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszej Parafii.
 3. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tym dniu przypada także Odpust w Lipinkach. Program Odpustu – w gablocie ogłoszeń.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej połączona z Mszą św. o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Maksymiliana Marię Kolbego a w czwartek – św. Jacka.
 6. W najbliższą niedzielę Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Po południu w naszej Parafii odbędą się Dożynki Gminne. Rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą Św. Dziękczynną i poświęceniem plonów. Potem ciąg dalszy Uroczystości przy naszej Szkole – Obrzęd Dożynkowy, wystąpienia zaproszonych Gości, prezentacja wieńców dożynkowych, występ artystyczny w wykonaniu uczniów naszej Szkoły, koncert łemkowskiego zespołu „A Gdzie To Dawniej Stroiło” a potem zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Pionier”. Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. zjeżdżalnie, stoiska i obfity, smaczny binarowski bufet. To impreza otwarta, dla mieszkańców Gminy i Gości a szczególnie dla mieszkańców Binarowej i dlatego do udziału w tej Uroczystości mieszkańców naszej Parafii serdecznie zapraszają: Pan Burmistrz Biecza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Sołtys Binarowej, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Binarowej. Zaszczytną funkcję Gospodarzy Dożynek podejmą nasi Parafianie: Pani Justyna Lenard oraz Pan Łukasz Fejklowicz. Zaproszenie jest także na naszej stronie internetowej i Facebooku.
 7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze, w tym także wczorajszym Nowożeńcom. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 403, 89, 404, 401, 411 A i 413.
 8. U ministrantów jest bieżąca prasa religijna. Jest w niej wiele artykułów na temat bieżących spraw społecznych i religijnych, np. o historii i znaczeniu najbardziej popularnych modlitw maryjnych: „Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę” oraz o wyjątkowej wartości małżeństwa i rodziny. Jest też o tym, komu przysługuje i jak spełnić kryteria udziału w programie „Rodzina 500+” oraz ciekawy wywiad z pochodzącym z naszej diecezji michalitą – ks. Bogusławem Turkiem – kierującym jednym z najważniejszych urzędów w Watykanie. Dla zainteresowanych zdrową medycyną kolejny artykuł w „Źródle” – tym razem o popularnej a mało znanej roślinie – krwawnicy pospolitej, która jest doskonałym lekiem na krwotoki oraz zapobiega nowotworom – zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach organizuje w dniach 9-14 września br. pielgrzymkę na Ukrainę, trasą: Lwów, Dolina, Chocim, Kamieniec Podolski, Żytomierz, Berdyczów i Kijów. Zebranie informacyjne na temat tej pielgrzymki odbędzie się 24 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym Bazyliki.
 10. Serdeczne pozdrawiamy Wszystkich Gości oraz odpoczywających w naszej Parafii w czasie wakacji. Życzymy miłych wrażeń i udanego wypoczynku.
 11. „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się” – powiedział dziś do nas Pan Jezus. Warto o nich pamiętać, w każdej sytuacji, szczególnie wtedy, gdy będziemy pośród różnych burz naszego życia, wichrów i przeciwności losu. Jezus jest ponad tym, nad wszystkim panuje a my Jemu zaufajmy. Przyjmijmy Jego błogosławieństwo, by nas strzegło przez cały nadchodzący tydzień.

  

Zapamiętaj mnie (90 dni)