Niedziela XVII Zwykła 2017

30.07.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Ignacego z Loyoli, we wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego a w piątek – św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów.
 4. Msza św. w tygodniu z wyjątkiem środy będzie rano o godz. 7.00. W środę Msza św. wieczorem o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej a wcześniej okazja do spowiedzi przed I piątkiem.
 5. W najbliższy wtorek – 1 sierpnia, przypadnie 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
 6. W środę – 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.
 8. W piątek w godzinach porannych chorzy będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 9. W najbliższą niedzielę – 6 sierpnia będziemy przeżywali Święto Przemienia Pańskiego. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 105, 106, 107, 108 i 115.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zostały one przekazane do Referatu Misyjnego naszej Kurii Diecezjalnej.
 12. W prasie religijnej jest dziś wiele ciekawych artykułów. Z wydarzeń bieżących przeczytamy m.in. o tym, co dalej z reformą polskich sądów oraz o sekretach brytyjskiej rodziny książęcej. Z tematów religijnych jest ciekawy artykuł o praktyce pierwszych sobót miesiąca, można też zobaczyć i przeczytać o nowych złotych koronach nałożonych na Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Tygodnik „Źródło” podaje ziołową receptę na długowieczność, a jest nią stosowanie tarczycy bajkalskiej – więcej w artykule. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 13. W piątek wyruszy Jubileuszowa XL Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i do korzystania z relacji Radia „VIA” ze szlaku pielgrzymkowego.
 14. W naszym kościele trwają prace konserwatorskie przy polichromii. Mamy już podpisaną umowę z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dofinansowanie prac konserwatorskich i wraz z udziałem własnym Parafii oraz dotacją MKiDN w wysokości 130 tys. zł. zostanie wykonana konserwacja konfesjonału oraz polichromii na zachodniej ścianie nawy, czyli za organami z przedstawieniem „Tryumfu Kościoła”. Natomiast z dotacji Małopolskiego Konserwatora Zabytków w wysokości 80 tys. zł. z udziałem własnym Parafii będzie wykonana konserwacja Chóru w Kaplicy Aniołów Stróżów. Módlmy się o błogosławieństwo Boże w planowanych na ten rok pracach w naszym kościele.
 15. W niedzielę za tydzień w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Wystąpi zespół Cracow Duo – Jan Kalinowski (wiolonczela) i Marek Szlezer (fortepian). Na program koncertu złożą się utwory z płyty pt. „Memories”, która powstała w zeszłym roku z okazji jubileuszu 15-lecia ich wspólnej działalności na rynku muzycznym. W programie znajdą się zarówno najbardziej znane utwory kompozytorów muzyki klasycznej, jak i utwory powstałe z myślą o Cracow Duo, z którymi muzycy są najbardziej utożsamiani w Polsce i na świecie. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 – wstęp wolny. Zaproszenie i informacje o koncercie są także na stronie internetowej naszej Parafii oraz na Facebooku.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Lucyna Barszcz, zamieszkała w Nagórzu Północ. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.”
 17. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Przez pamięć o wielkich dziełach, których Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu oraz odpowiadając na apel Kościoła zachęcamy do abstynencji oraz modlitwy w intencji trzeźwości w naszych rodzinach. Wspierajmy modlitwą naszą Ojczyznę i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu, szczególnie przy żniwach. Prośmy o Boże błogosławieństwo i dobrą pogodę.
 18. Za chwilę – zanim opuścimy świątynię i powrócimy do codziennych spraw i obowiązków otrzymamy błogosławieństwo. Dobry Bóg błogosławi nam wszystkim – umacnia nas do dobrego i wspiera do pracy nad sobą. Przyjmijmy ten dar i postępujmy z nim w życie.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)