Niedziela XXI Zwykła 2017

27. 08. 2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Dziś także w naszym dekanacie odpust ku czci św. Bartłomieja w Wójtowej a w naszej rzeszowskiej katedrze Diecezjalne Dożynki.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej połączona z Mszą św. o godz. 18.00. Wcześniej – od godz. 17.00 – spowiedź dla dzieci i młodzieży – zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 5. W piątek w godzinach porannych chorzy będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Augustyna, we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela a w piątek – bł. Bronisławę.
 7. Msze św. w najbliższą niedzielę będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. We wszystkie niedziele września przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła jako przygotowanie do Odpustu ku czci naszego Patrona.
 8. W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, Ks. Biskup Ordynariusz zwraca się z prośbą o wsparcie „Caritas”, która organizuje akcję pomocy poszkodowanym. W związku w tym w najbliższą niedzielę będzie można do specjalnych puszek złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dotkniętym tragedią.
 9. W piątek przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
 10. W piątek po Mszy św. wieczornej inauguracja tegorocznych spotkań KSM-u – ks. Robert zaprasza do udziału w spotkaniach nowych członków – od klasy VII Szkoły Podstawowej.
 11. Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za plony odbędzie się na Jasnej Górze w dniach: 2 i 3 września br.
 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 88, 145, 450, 86 i 422.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie z numeru 143 za ofiarę złożoną potrzeby naszego kościoła oraz tym, którzy włączyli się w akcję zbiórki elektrośmieci.
 14. Warto sięgnąć do prasy religijnej – są różnorodne tematy, np. o Jubileuszu 300 – lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz o przedziwnej znajomości francuskiego księdza Bernarda Breina i polskiego męczennika ks. Jerzego Popiełuszki. W „Gościu Niedzielnym” jest dziś film „Misja” a w „Źródle” artykuł o Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej czyli także o naszym kościele – zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 15. Tak, jak w latach ubiegłych wszyscy uczniowie naszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum będą korzystać z katechizmów do Religii wypożyczonych z Biblioteki Szkolnej – po roku szkolnym trzeba je będzie tam zwrócić, natomiast na pierwszych lekcjach Religii uczniowie będą mogli zakupić zeszyty ćwiczeń – będą one własnością uczniów. Uczniów, którzy w roku ubiegłym nie zwrócili do biblioteki katechizmów prosimy, aby uczynili to jak najwcześniej.
 16. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości, którzy u nas przebywają na wakacjach lub odwiedzają swoich bliskich. Życzymy miłych wrażeń i udanego odpoczynku.
 17. Niech doświadczenie spotkania z Jezusem, który karmi nas chlebem dającym życie wieczne i który umacnia swoim słowem, budzi w nas pragnienie pielęgnowania żywej z Nim przyjaźni. Prośmy codziennie Jezusa, aby dawał nam odwagę do świadczenia o Nim jako jedynym, prawdziwym Panu tam, gdzie żyjemy i pracujemy. Boże błogosławieństwo niech nas chroni i strzeże.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)