Niedziela XXII Zwykła 2017

03.09.2017 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Dziś także w naszym dekanacie odpust ku czci Narodzenia Matki Bożej w Libuszy.
  2. W związku z prośbą Ks. Biskupa Ordynariusza można dziś do puszek złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dla poszkodowanych w wyniku wichur i nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską.
  3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  4. Jutro – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Po Mszy św. odbędzie akademia w Szkole.
  5. W piątek – 8 września – przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego o godz. 7.00 i 18.00.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
  7. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców zainteresowanych służbą przy ołtarzu jako ministranci – także uczniów klasy III Szkoły Podstawowej.
  8. W środę po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej.
  9. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy VII Tydzień Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Msze św. w najbliższą niedzielę będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
  10. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie KSM-u a sobotę o godz.9.00 inauguracja tegorocznych spotkań Scholi – zapraszamy dzieci, które chcą i lubią śpiewać na chwałę Pana Boga.
  11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 416, 437, 365, 90 i 93.
  12. Po wakacyjnej przerwie warto sięgnąć do prasy religijnej bogatej w ciekawe tematy. Pisze ona o tym, dlaczego niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą oraz o groźnym zakłamywaniu historii II wojny światowej. Jest też notatka o trwających w naszym kościele pracach konserwatorskich a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa”, zaś w „Źródle” można znaleźć ciekawy artykuł o wartości zdrowotnej popularnej bazylii, która pomaga szczególnie zmagającym się z cukrzycą. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
  13. Organizowana jest pielgrzymka na Mszę św. Odpustową do Dębowca – w niedzielę – 17 września. Koszt – ok. 10 zł., zapisy w zakrystii. Jest także możliwość uczestniczenia w pieszej pielgrzymce z Lipinek do Dębowca. Więcej informacji na ten temat w gablocie ogłoszeń.
  14. Rozpoczynając nowy rok szkolny przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Chcemy pomagać rodzicom w religijnym rozwoju ich dzieci przez prowadzone duszpasterstwo. Zapraszamy dzieci i młodzieży do uczestniczenia w spotkaniach: Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli ministrantów i lektorów, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Scholi i Grupy Misyjnej, które po wakacyjnej przerwie wznawiają swoją działalność. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału tych grupach a rodziców prosimy, aby także zachęcali swoje dzieci do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
  15. Pani Poseł Barbara Bartuś zaprasza na spotkanie otwarte na temat: „Patriotyzm gospodarczy szansą dla Polski” z udziałem ekonomisty Posła na Sejm RP Pana Janusza Szewczaka, które odbędzie się jutro – 4 września o godz. 18.00 w Dworze Karwacjanów w Gorlicach.
  16. Burmistrz Biecza oraz Sołtys Sołectwa Binarowa zapraszają na Zebranie Wiejskie, które odbędzie w niedzielę za tydzień – 10 września – o godz. 12.00 w Domu Strażaka w Binarowej. Organizatorzy zapraszają i liczą na obecność mieszkańców Binarowej.
  17. Parafia św. Anny w Bieczu zaprasza dziś na Festyn Franciszkański. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych – bogata gastronomia i loteria fantowa. Rozpoczęcie o godz. 14.00 a godz. 20.00 koncert Gwiazdy wieczoru – Rafała Brzozowskiego z zespołem. Bieccy Franciszkanie serdecznie zapraszają do udziału także mieszkańców naszej Parafii.
  18. W ostatnim czasie zostały wykonane i zamontowane nowe drzwi z Kaplicy Aniołów Stróżów do znajdującej się pod zakrystią piwnicy. Są one wykonane w stylu pozostałych drzwi w kościele i ozdobione kutymi gwoźdźmi kowalskimi. Ta inwestycja – ważna także dla bezpieczeństwa naszego kościoła, została zapłacona z kasy parafialnej.