Niedziela XXIII Zwykła 2017

10.09.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Zakończenie każdej Mszy św. – w trwającym Roku Fatimskim – będzie miało wyjątkowy charakter – w uroczysty sposób zwierzymy się Matce Bożej. Zrobimy to także w naszych domach i rodzinach. 6 czerwca tego roku w „Polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Było to także nawiązanie do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem i obrazem Matki Bożej Binarowskiej powierzymy naszą Parafię.Również w naszych rodzinach i domach oddamy się Maryi – Jej Sercu. U ministrantów przy wyjściu są do wzięcia „Akty oddania” – modlitwa ta jest także na stronie internetowej Parafii. Prosimy by Ojciec rodziny a jak nie może to Matka przy zebranej  rodzinie w godzinie Apelu Jasnogórskiego lub przy modlitwie wieczornej powierzyli swoje rodziny opiece Maryi.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. o godz. 18.00 a potem spotkanie Akcji Katolickiej. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 4. W czwartek – 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. W tym dniu, tradycyjnie spotykamy się przy Krzyżu na Kamieńcu, gdzie o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy razem z Parafianami z Kamieńca.
 5. W piątek – przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
 6. W niedzielę za tydzień Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła.
 7. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców zainteresowanych służbą przy ołtarzu jako ministranci – także uczniów klasy III Szkoły Podstawowej. Po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza
 8. W piątek w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Spotkaniu będzie przewodniczył Ks. Biskup Edward Białogłowski a w programie przewidziano świadectwa, Mszę św. i występ Arkadio. Młodzież z naszej Parafii pod opieką ks. Roberta uda się na to spotkanie – wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 15.30, powrót - ok. 21.00.
 9. Dziękujemy naszym Parafianom – Złotym Jubilatom: Państwu Marii i Janowi Kamińskim za ofiarę złożoną na nasz kościół.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla poszkodowanych w wyniku wichur i nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Zostały one przekazane do Caritas naszej diecezji.
 11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. Zakończyła się kolejna kolejka do sprzątania kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom, którzy bardzo sumienne i dokładne włączali się do kolejki sprzątania. Od najbliższej niedzieli rozpocznie się nowa kolejka. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 461, 1, 2, 473 i 4.
 12. Prasa religijna komentuje na bieżąco wydarzenia religijno-społeczne. Dowiemy się np. co właściwie jest treścią objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz o strategiach „świętej wojny” islamistów. Jest też ciekawy artykuł o upominaniu – dziś to zamach na wolność jednostki a tak naprawdę to akt miłosierdzia i podanie koła ratunkowego tonącemu. W „Źródle” jest natomiast artykuł o cudzie św. Januarego w Neapolu – jak to się dzieje, że w rocznicę śmierci tego męczennika krew przechowywana w ampułce, mająca stan stały na oczach wiernych upłynnia się – ten cud powtarza się od ponad 600 lat. Znajdziemy jeszcze wiele innych tematów – zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 13. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Częstochowy – na Jasną Górę – w roku 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, w sobotę – 30 września. W programie pielgrzymki jest nawiedzenie Sanktuarium, Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, czas na modlitwę i zwiedzanie Klasztoru na Jasnej Górze. W drodze powrotnej nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach a na zakończenie pielgrzymki rekreacja na krakowskim Rynku. Wyjazd o godz. 5.30 a powrót na godz. 22.00. Koszt wyjazdu – zawierający koszty przejazdu, parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Klasztor na Jasnej Górze – 60 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia.
 14. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę na Sumę Odpustową do Dębowca – w najbliższą niedzielę – 17 września. Koszt – ok. 10 zł., wyjazd o godz. 9.45.
 15. Sołtys Binarowej prosi o przekazanie informacji, że jutro w Domu Strażaka  w godzinach: od 14.00 do 16.00 będzie można opłacić kolejną ratę podatku.
 16. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 12.00 w Domu Strażaka w Binarowej odbędzie się Zebranie Wiejskie. Burmistrz Biecza oraz Sołtys Sołectwa Binarowa do udziału.
 17. Nasz Parafianin – Artur Bochenek, który jest osobą niepełnosprawną, potrzebuje nowego wózka do poruszania się i realizowania swoich marzeń związanych z dalszą nauką. Obecny wózek jest już mocno wyeksploatowany i często się psuje. Wiele osób już wsparło Artura ale jeszcze trochę pieniędzy brakuje. Dlatego w akcję pomocy postanowiła się także włączyć nasza młodzież z KSM-u. W najbliższą niedzielę zostanie przeprowadzona akcja pod hasłem: „Ciastko dla Artura”. Młodzież z naszego KSM-u przy kościele będzie rozprowadzała ciastka i zbierała ofiary na pomoc dla swojego kolegi. Zachęcamy do ofiarności i wsparcia tej bardzo szlachetnej akcji charytatywnej naszego KSM-u.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)