Niedziela XXVI Zwykła 2017

01.10.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 15.00 Msza św. przy Kapliczce w Zielonej Ulicy. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. W naszym Dekanacie dzisiaj także Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bieckiej Farze.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 3. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Przed 100 laty Matka Boża w Fatimie zalecała dzieciom odmawianie różańca, bo ta modlitwa najszybciej zbliża nas do Boga, przynosi pokój miedzy narodami, w rodzinach i w ludzkich sumieniach. Nabożeństwa Różańcowe odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele – o godz. 15.00. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy też o naszych Parafianach studentach rozpoczynających rok akademicki.
 4. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominamy, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu a w czwartek – św. s. Faustynę Kowalską.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. będą: rano o godz. 7.00 i wieczorem po różańcu o godz. 17.00. Wcześniej okazja do spowiedzi.
 7. W piątek w godzinach porannych chorzy będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana. Prosimy zgłosić ich w zakrystii.
 8. W sobotę z racji liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Dzieci te otrzymają swoje różańce. Zapraszamy także rodziców dzieci z klasy III. Dzień Matki Bożej Różańcowej to także święto patronalne Róż Różańcowych – zapraszamy na Różaniec i Mszę św. wszystkich członków i sympatyków tego kręgu modlitewnego.
 9. W sobotę w całej Polsce zostanie zorganizowana ogólnopolska akcja modlitewna pod nazwą „Różaniec do granic”. O 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa wzdłuż granic w intencji naszej Ojczyzny oraz za cały świat. Kto będzie mógł o tej godzinie się pomodlić na różańcu – zachęcamy serdecznie do duchowej łączności z tymi, którzy w tym religijnym wydarzeniu będą uczestniczyć. Więcej informacji o tej akcji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl.
 10. Za tydzień Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o 15.00 z nabożeństwem różańcowym. Składka będzie przeznaczona na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 11. Przyszła niedziela – 8 października – będzie dorocznym Dniem Papieskim, w tym roku przeżywanym pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.
 12. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów, w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
 13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przeżycie Uroczystości Odpustowej czci św. Michała Archanioła: Kapłanom – szczególnie ks. Januszowi Kuraszowi, ks. Robertowi, oraz kapłanom naszym Rodakom, rodzinom, które przygotowały kościół parafialny, sprzątały obejście oraz ufundowały kwiaty na ołtarze, Pocztowi Sztandarowemu naszej Szkoły, LSO, młodzieży z KSM-u, Panu Kościelnemu i Panu Organiście oraz Kacprowi Fejkowiczowi. Dziękujemy także za pomoc w sprawach kulinarnych.
 14. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA”.
 15. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 16, 37, 36, 41 i 462.
 16. Zachęcamy do zaglądnięcia do prasy religijnej. . Dziś pisze ona o ciekawie o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności. Jest też fachowy artykuł o tym, jak ludzie starsi mogą radzić sobie z depresją, która dotyka seniorów. Z innych ważnych spraw religijno-społecznych jest o tym, że powinniśmy płakać nad kościołami zamienianymi na restauracje a tygodnik „Źródło” radzi w zapobieganiu nowotworom stosowanie omanu łąkowego – zachęcamy do czytania czasopism religijnych. Dla dzieci jest kolejny numer „Małego Gościa” a u ministrantów są także Jubileuszowe kalendarze ścienne na rok 2018.
 17. W sobotę – 7 października – o godz. 5.30 z parkingu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Prosimy o punktualne przybycie. Są jeszcze wolne miejsca – zachęcamy do zapisów.
 18. Burmistrz Biecza zaprasza słuchaczy Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku na inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 7 października o godz. 11.00 z kinie „Farys”. Informuje także, że od października – w piątki i niedziele zostanie uruchomione połączenie kolejowe w relacji Kraków – Jasło – Kraków przez Biecz. W piątek odjazd z Krakowa o godz. 17.55 – przyjazd do Biecz o godz. 20.31 a w niedziele odjazd z Biecza o godz. 16.57 a przyjazd do Krakowa o godz. 20.05. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury z Bieczu zaprasza chętne dzieci i młodzież do udziału w sekcjach zainteresowań. Udział w zajęciach jest bezpłatny – szczegóły na plakatach. 6 października o godz. 19.00 w kinie „Farys” w Bieczu odbędzie się spektakl muzyczny oparty na twórczości Bolesława Leśmiana, z udziałem aktorów znanych z seriali telewizyjnych – wstęp wolny.
 19. W najbliższą sobotę po Mszy św. rozpoczęcie katechez na temat sakramentu małżeństwa. Zapraszamy nie tylko narzeczonych ale także pozostałą młodzież do udziału w tych spotkaniach. Będą się one odbywać w soboty i w niedziele po Mszy św. popołudniowej. Na pierwszym spotkaniu będą zapisy.
 20. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów.
 21. Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni, wypełniali wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale przede wszystkim codziennym życiem.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)