Niedziela XXVIII Zwykła 2017

15.10.2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 15.00 będzie Różaniec i Msza św. Dziś odbywa się badanie frekwencji wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii św.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na Różańcu a potem jest Msza św. Wszystkich Parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej a po Mszy św. będzie spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Jadwigę Śląską, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego a w piątek – św. Jana Kantego.
 5. W jutrzejszy poniedziałek – 16 października, przypada 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, czyli prawdziwej mądrości. Dziękujmy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prośmy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 6. W środę – 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. W modlitwach będziemy polecać wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. W naszej Parafii w tym dniu modlitwą obejmiemy naszego Pana Kościelnego w Dniu Imienin – niech towarzyszą mu w tym dniu życzenia i wdzięczność Parafian.
 7. Najbliższa niedziela będzie obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o 15.00 z nabożeństwem różańcowym. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele misyjne Kościoła.
 8. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii na zasadach jak to było do tej pory. Kartki na wypominki znajdują się na ławkach. Można je zabrać i wypełnić. Prosimy też pomóc starszym Parafianom w czytelnym wypisaniu swoich bliskich zmarłych. Jak w latach ubiegłych młodzież z KSM-u będzie prowadzić zbiórkę zniczy na groby żołnierskie i zapomniane na naszym cmentarzu. Zachęcamy Parafian do włączenia się do tej szlachetnej inicjatywy. Prosimy też o porządki na cmentarzu, aby ich nie zostawić na ostatnie dni przed Wszystkimi Świętymi.
 9. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów a po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji Dnia Papieskiego.
 11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze, w tym także dzisiejszym Nowożeńcom. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 49, 455, 51, 52 i 53.
 12. Warto dziś zaglądnąć do prasy katolickiej, która relacjonuje bieżące wydarzenia, a w Kościele dzieje się wiele – przeczytamy o różańcowej mobilizacji: za Ojczyznę i o pokój, poznamy też ciekawostki z wydarzenia objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest też o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta oraz o emocjach referendum w Katalonii a kibice przeczytają o sukcesie piłkarskiej reprezentacji Polski. Warto sięgnąć po „Źródło”, które jest dziś numerem specjalnym, w całości poświęconym 100-leciu Rycerstwa Niepokalanej z tekstem Litanii do św. Maksymiliana Kolbego. Są też nasze Jubileuszowe kalendarze ścienne na rok 2018.
 13. Pani Poseł Barbara Bartuś zaprasza dzisiaj na spotkanie otwarte z udziałem Pana Witolda Gadowskiego – dziennikarza i niezależnego publicysty. Odbędzie się ono o godz. 15.00 w Domu Katechetycznym przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach.
 14. W najbliższą niedzielę – 22 października, w Gorlicach odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Będzie to manifestacja przywiązania do tradycyjnych wartości rodzinnych opartych o małżeństwo, rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 w Gorlickiej Bazylice a następnie uczestnicy przemaszerują ulicami miasta do kościoła św. Królowej Jadwigi, gdzie zostanie Marsz zostanie zakończony modlitwą i zawierzeniem rodzin. Organizatorzy serdecznie zapraszają i zachęcają do wykonania transparentów i haseł promujących tradycyjne wartości rodzinne.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Stanisława Zawiłę i śp. Helenę Augustowską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.”
 16. Posileni słowem i Chlebem żywym na Uczcie Eucharystycznej powtarzamy za św. Pawłem: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. Niech tym umocnieniem będzie także błogosławieństwo na zakończenie naszej świątecznej, czyli pełnej Bożej radości uczty.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)