Odpust ku czci MB Wspomożenia Wiernych - 2015

W tym roku nasz parafialny Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych zbiegł się w kalendarzu liturgicznym z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  Tegoroczny Odpust poprowadzili Ojcowie Karmelici z Krakowa z Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Piasku.  Z tym Sanktuarium jesteśmy związani przez obraz Matki Bożej Piaskowej, czczonej w naszym kościele. W czasie Mszy św. Przeor Klasztoru Karmelitów – o. Stanisław głosił Słowo Boże a o. Maciej przewodniczył Odpustowej Sumie. Na zakończenie Sumy odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, w której uczestniczyli także kapłani z naszego dekanatu a błogosławieństwo eucharystyczne zakończyło Uroczystość Odpustową.