Odpust ku czci św. Michała Archanioła - 2015

Jak co roku 29 września przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Patrona naszej Parafii – św. Michała Archanioła. To święto całej Parafii – z tego też względu świętowały dzieci, młodzież i nauczyciele z naszej Szkoły – mając dzień wolny od zajęć. Najważniejsze wydarzenia tego dnia działy się w naszym kościele. Tegoroczny Odpust ku czci św. Michała Archanioła poprowadził ks. Henryk Bielak, który w latach: 1984 – 1989, pracował w naszej Parafii jako wikariusz a obecnie jest proboszczem w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Śmignie koło Lisiej Góry. Ks. Henryk głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach św., przewodniczył Sumie Odpustowej i Procesji Eucharystycznej. Poranne Msze św. prowadzili duszpasterze binarowscy a Sumę koncelebrowali nasi rodacy: ks. Krzysztof Bochenek, ks. Bogusław Augustowski oraz ks. prałat Józef Potyrała, pochodzący z Szerzyn a obecnie pracujący w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Na Sumę przybyło także wielu kapłanów z naszego dekanatu bieckiego oraz wielu Parafian i Gości. Warto wspomnieć, że bardzo pięknie zaangażowała się młodzież z naszego KSM-u poprzez wykonane piosenki i śpiewy liturgiczne oraz udział w procesji - licznie, jak zwykle obecni byli nasi ministranci i lektorzy. Na zakończenie Procesji wszyscy zebrani otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i wspólną pieśnią ku czci naszego Patrona polecili się opiece św. Michała Archanioła.