Niedziela XXXIII Zwykła 2017

19.11.2017 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
  2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  3. Msza św. z wypominkami za zmarłych w ciągu tygodnia będzie rano o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: jutro – św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – Ofiarowanie NMP, w środę – św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej – to patronalne święto organistów, Scholi oraz wszystkich, którzy służą Panu Bogu przez śpiew i grę na instrumentach, w piątek – św. Andrzeja Dung-Lac i jego towarzyszy – męczenników wietnamskich.
  5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym oraz Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Msza św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. W czasie każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem ponowimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który w całej Ojczyźnie złożyliśmy w ubiegłym roku. Powagę, wielkość i treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających z niego zobowiązań przypomina nam trwająca Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla.
  6. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów a po Mszy św. spotkanie formacyjne przygotowujące do bierzmowania dla uczniów klasy III Gimnazjum. W piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc chrześcijanom prześladowanym za wiarę. Zostały one przekazane do naszej Kurii Diecezjalnej.
  8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 35, 72, 34, 33, 31 i 38.
  9. W prasie religijnej warto przeczytać m.in. o tym, jak bardzo miłosiernym narodem są Polacy oraz co o samobójstwie mówi Kościół – czy samobójca jest skazany na wieczne potępienie? Są też mądre rady na przeżywanie smutku i depresji a dla zainteresowanych polską historią ciekawy artykuł o zasługach naszego narodowego bohatera Tadeusza Kościuszki. W „Źródle” kolejne porady zdrowotne – dlaczego warto jeść Jabłka? Zachęcamy do czytania czasopism religijnych. Są także nasze Jubileuszowe kalendarze ścienne oraz kalendarze misyjne na rok 2018. W zakrystii u Pana Kościelnego są do nabycia książkowe Kalendarze Rolników na rok 2018.
  10. W niedługim czasie Pan Organista będzie odwiedzał nasze domy z opłatkami bożonarodzeniowymi. Składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem wdzięczności za jego całoroczną posługę w naszej Parafii.
  11. Zostaliśmy obdarzenie przez naszego Pana największym skarbem – Jego miłością. Przyjmując Jego błogosławieństwo jesteśmy posyłani, aby tę miłość przekazywać światu i wszystkim ludziom, których postawi na naszej drodze w najbliższym tygodniu. Idźmy więc do naszych domów, rodzinnych zajęć i osobistych spraw świadomi, że Pan jest zawsze blisko i nas wspiera w każdym czasie.