Niedziela XI Zwykła - 2018

17.06.2018 r.

  

 1. Zaproszenie Ks. Bpa Ordynariusza.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 4. Jutro będzie pogrzeb naszego Parafianina – śp. Stanisława Bochenka z Zielonej Ulicy. O godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa a pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Dzisiaj o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej w Sławęcinie będzie różaniec za Zmarłego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 5. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św., która w tygodniu będzie wieczorem o godz. 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00. Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, które będą dawać świadectwo swojego zakonnego powołania, będzie też możliwość ucałowania relikwii Założyciela ich zakonu – bł. Edmunda Bojanowskiego.
 7. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów kończących Gimnazjum – w czwartek o godz. 15.00 a dla pozostałych uczniów – w piątek o godz. 8.00 – zapraszamy wychowawców, nauczycieli, dzieci i młodzież oraz rodziców. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, aby wszystkie wzięły udział w tych nabożeństwach. Zachęcamy także wszystkie dzieci do skorzystania ze spowiedzi św. w środę od godz. 17.00.
 8. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 142, 465, 103, 138 i 143.
 10. Warto zaglądnąć do prasy religijnej. Dzisiaj pisze ona np. w „Gościu Niedzielnym” – o faworytach mundialu i szansach Polaków, „Niedziela” pisze o tym, że ojcem może być każdy mężczyzna ale trzeba być kimś wyjątkowym, by być tatą a „Źródło” proponuje artykuł ciekawy temat: jak organizować sobie odpoczynek aby potem mieć siły i chęci do pracy? Są też inne wartościowe artykuły a dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa” – zachęcamy do przeczytania.
 11. W dniach 9 – 13 lipca w Dębowcu odbędą się XXXI Spotkania Młodych. Szczegóły na stronie spotkania.saletyni.pl .
 12. Ruszają zapisy na 41 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę, która odbędzie się jak co roku od 4 do 13 sierpnia. Można się zapisać do grupy bł. Karoliny w Bazylice w Gorlicach  w dniu 24 czerwca o godz. 14.00 i przez miesiąc lipiec w kancelarii. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 13. Niech Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.
 14. W tym tygodniu powróciły do naszego kościoła po przeprowadzonej konserwacji elementy wyposażenia ruchomego: tron biskupi do prezbiterium oraz konfesjonał przy wejściu do Kaplicy Aniołów Stróżów. Prezentują się bardzo pięknie i będą ozdobą naszego kościoła. Konfesjonał został w środę poświęcony przez ks. Roberta. Jednocześnie zostały zdemontowane i przewiezione do pracowni konserwatorskiej figury z belki tęczy. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Parafianom, którzy pomogli w wykonaniu rusztowania oraz demontażu figur z belki tęczy a prace te wykonali Panowie: Edward Mosoń, Andrzej Rydarowicz, Roman Nigbor, Władysław Bochnia, Roman Kozioł, Mieczysław Fejklowicz i Stanisław Fejklowicz. Miło także jest poinformować, że został pozytywnie rozpatrzony kolejny wniosek naszej Parafii i otrzymamy dotację od Małopolskiego Konserwatora Wojewódzkiego w wysokości 35 tys. zł. na prace konserwatorskie przy ławie, która jest przy ołtarzu Serca Bożego. Budżet tego zadania przewiduje także finansowy udział własny naszej Parafii, na który jesteśmy przygotowani. Ława została już przewieziona do pracowni konserwatorskiej a prace rozpoczną się po podpisaniu umowy. Dziękujemy za przyznaną dotację i prośmy w modlitwie o błogosławieństwo Boże w planowanych pracach konserwatorskich w naszym kościele.
 15. Starajmy się, by Królestwo Niebieskie mogło rozwijać się już tutaj, na ziemi. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wzrastaniu w nas słowa Bożego i motywuje nas do pięknego chrześcijańskiego życia.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)