Niedziela XXV Zwykła - 2018

23.09.2018 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
  2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  3. Trwamy w Nowennie do św. Michała Archanioła, przygotowując się do dorocznej Uroczystości ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Będziemy ją w naszej Parafii przeżywać w sobotę – 29 września. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, Suma Odpustowa o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 17.00. Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże będzie głosił ks. dr Piotr Drewniak, Konserwator Diecezjalny Diecezji Tarnowskiej, pochodzący z pobliskiej nam Moszczenicy. Na procesję, która będzie po Sumie prosimy zabrać feretrony i chorągwie, zapraszamy także do asysty na procesji dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.
  4. Warunkiem skorzystania z Odpustu jest czyste serce, czyli stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy wszystkich Parafian do skorzystania ze spowiedzi – w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Będą kapłani – spowiednicy ze sąsiedztwa, więc zapraszamy także dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum, którzy mają indeksy, bo w niebawem będzie także I Piątek miesiąca, więc warto skorzystać już na Odpust ze spowiedzi. Prosimy rodziców, by dopilnowali tej sprawy.
  5. W tym roku poświęconym św. Stanisławowi Kostce, przygotowaniem do Parafialnego Odpustu będzie Uroczystość Peregrynacji relikwii tego, jednego z najbardziej znanych polskich świętych, którą będziemy przeżywać w tym tygodniu – w czwartek i piątek. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 – kwadrans wcześniej powitanie Relikwii przed kościołem a po Mszy św. modlitewne czuwanie prowadzone przez młodzież z KSM-u i możliwość ucałowania relikwii św. Stanisława. W piątek o godz. 8.00 Msza św. dla uczniów, nauczycieli i wychowawców naszej Szkoły oraz wszystkich chętnych – z ucałowaniem relikwii św. Stanisława. Uczniowie przychodzą do kościoła na godz. 8.00 a po Mszy św. wracają do szkoły na dalszą naukę. Po Mszy św. zakończenie Peregrynacji relikwii w naszej Parafii. Zapraszamy Parafian, szczególnie KSM-owiczów – obecnych i tych, którzy należeli do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej Parafii do licznego udziału w tych nabożeństwach i uczczenia św. Stanisława Kostki Patrona Polski. Program Peregrynacji relikwii św. Stanisława Kostki jest na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
  7. W niedzielę za tydzień Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Ks. Biskup Ordynariusz zwraca się z prośbą do diecezjan o pomoc w zebraniu środków finansowych na remont diecezjalnego ośrodka Caritas w Myczkowcach. W związku a tym ofiara zbierana na tacę w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. Ks. Biskup Ordynariusz dziękuje za zrozumienie tej prośby i zachęca do ofiarności.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA”.
  9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 403, 89, 401, 411A i 413.
  10. W prasie religijnej przeczytamy dziś ciekawe artykuły, np. w „Gościu Niedzielnym” o tym, ile snu potrzebują dzieci i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania, w „Niedzieli” o nowych, nieznanych a odtajnionych faktach z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki a „Źródło” pisze o naszym Patronie – św. Michale Archaniele – są teksty modlitw i ciekawe informacje – oraz coś na zbliżający się nasz Odpust – kulinarne przepisy na danie z kurczaka i duszone marchewki w sosie słodko-kwaśnym. Są jeszcze inne ciekawe artykuły – zachęcamy do czytania prasy religijnej.
  11. Zachęcamy także do zapisywania się na parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  12. Przypominamy, że dzisiaj w naszej Szkole o godz. 12.00 odbędzie się Zebranie Wiejskie.
  13. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.
  14. Pamiętajmy o zachęcie Pana Jezusa, abyśmy stawali się jak dzieci i podejmijmy próbę przyjęcia takiej postawy w rozpoczynającym się tygodniu. Niech nas w tym wspierają łaska i Boże błogosławieństwo.