Niedziela XI Zwykła - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2019

Ogłoszenia Parafialne - 16.06.2019 r.

1. Zaproszenie Ks. Biskupa
  2. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  3. Dzisiaj jeszcze Msza św. 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00.
  4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
  5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Rano Msza św. o godz. 7.30 a o godz. 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., po której wyruszymy w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy. Pamiętajmy, że udział w procesji jest publicznym aktem wyznania i zamanifestowania naszej wiary. W tym roku udamy się z procesją w Nagórze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy domach: Pani Antoniny Przybycień, Pani Janiny Wszołek, Pani Zofii Roman i przy remizie OSP. Bardzo prosimy o zabranie na procesję feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy do udziału w procesji Straż Pożarną, oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Prosimy także wszystkich Parafian, koło których domostw przechodzić będzie procesja z Najświętszym sakramentem o udekorowanie domów, wystawienie obrazów czy zapalenie świec. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Czerwcowe i Msza św.
  6. Msza św. w tygodniu oprócz czwartku będzie wieczorem o godz. 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy dzieci do asysty w czasie procesji. Codziennie śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św.
  7. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów kończących naukę w Szkole Podstawowej i Gimnazjum – we wtorek o godz. 15.00 a dla pozostałych uczniów – w środę o godz. 8.00 – zapraszamy wychowawców, nauczycieli, dzieci i młodzież oraz rodziców. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, aby wszystkie wzięły udział w tych nabożeństwach. Zachęcamy także wszystkie dzieci do skorzystania ze spowiedzi św. – jutro od godz. 17.00.
  8. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 z procesją Eucharystyczną oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00. Za tydzień na Sumie będziemy świętowali Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa naszego Rodaka – o. Romana Michalca, redemptorysty od ponad 30 lat pracującego w Niemczech, w tym 32 lata jako proboszcz Polskiej Parafii Katolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Stuttgarcie. Nasza Parafia i społeczność binarowska wiele zawdzięcza o. Jubilatowi – jest więc okazja spłacić ten dług wdzięczności wspólną modlitwą z o. Romanem. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  9. W liturgii tego tygodnia jutro przypada dzień św. Alberta Chmielowskiego a w piątek – św. Alojzego Gonzagi.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie małżonkom Złotym Jubilatom: Leokadii i Wiesławowi Trybkom za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła parafialnego.
  11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, terenu wokół świątyni, w tym także wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 453, 438, 395, 398 i 398 a.
  12. Warto zaglądnąć do prasy religijnej. Dzisiaj pisze ona np. w „Gościu Niedzielnym” o ciemnej stronie Internetu, o tym, co treści niebezpieczne robią z mózgami dzieci i młodzieży, „Niedziela” opisuje tragiczne losy chrześcijanki żyjącej w kraju muzułmańskim, jest też interesujący wywiad ze znanym niepełnosprawnym podróżnikiem Jankiem Melą a „Źródło” opisuje wzruszającą uroczystość święceń kapłańskich, które przyjął ks. Michał na łóżku szpitalnym oddziału onkologii oraz przedstawia świadectwa cudów i uzdrowień za wstawiennictwem św. Rity, patronki od spraw beznadziejnych. Jest artykuł zdrowotny zachwalający lecznicze konfitury z poziomek. Są też inne wartościowe artykuły – zachęcamy do przeczytania a dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa” z cennym dodatkiem.
  13. W dniach 8 – 12 lipca w Dębowcu odbędą się XXXII Spotkania Młodych. Szczegóły na stronie spotkania.saletyni.pl.
  14. Urząd Gminy w Bieczu informuje, że we wtorek – 25 czerwca w naszej miejscowości będzie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie prowadzona od godz. 7.00 zgodnie z trasami objazdu odbioru odpadów komunalnych. W dniu zbiórki odpady należy wystawić w łatwo dostępnym miejscu w bezpośrednim sąsiedztwie tras przejazdu przed godz. 7.00 rano.
  15. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina: śp. Stanisława Gogolę z Rynku. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
  17. Znakiem krzyża świętego rozpoczęliśmy i kończymy Mszę Świętą, nasze dziękczynienie, składane Bogu za miłość, którą objawia nam nieustannie, za Jego obecność i niezliczone łaski. Niech ten znak towarzyszy nam stale w naszej codzienności. Niech nam w tym Bóg błogosławi.