Pielgrzymka parafialna do Kalwarii Pacławskiej

15 czerwca grupa 53 naszych Parafian wyruszyła na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Po drodze Pielgrzymi zwiedzili zamek w Krasiczynie, a następnie udali się do Przemyśla, gdzie zwiedzili archikatedrę obrządku rzymskokatolickiego i greckokatolickiego (cerkiew), karmelitański kościół pw. św. Teresy, najstarszą przemyską warownię – zamek, oraz pokój, w którym zamieszkiwał bł. ks. Jan Balicki w Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie ucałowali Jego relikwie, jak też relikwie św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara. Następnie Pielgrzymi udali się do arboretum w Bolestraszycach, gdzie zachwytem przepajała mnogość roślin, drzew, krzewów i kwiatów, wystaw ornitologicznych, wyrobów z wikliny itp. oraz konie rasy polskiej. Ostatnim etapem była Kalwaria Pacławska, gdzie indywidualnie można było wyruszyć na dróżki, bądź wyjść na 0 metrową wieżę widokową, z której można było dostrzec kaplice dróżkowe, miejscowości położone w okolicy Kalwarii Pacławskiej, Przemyśl, a także obszary znajdujące się na terytorium Ukrainy. Na zakończenie w kaplicy Matki Bożej została odprawiona Msza św. przez Ojców Franciszkanów wraz ks. Mariuszem, a następnie Pielgrzymi udali się w drogę powrotną do Binarowej.