Pielgrzymka Parafialna do Sandomierza

W sobotę – 20 czerwca, odbyła się pielgrzymka parafialna do Sandomierza. Uczestnicy pielgrzymki – z parafii Binarowa i Libusza – z ks. Wojciechem i ks. Mariuszem odwiedzili Zamek w Baranowie Sandomierskim a następnie udali się do Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu, gdzie przeor zakonu dominikanów – o. Krzysztof – przedstawił historię świątyni i kultu Matki Bożej. Następnie pielgrzymi udali się do Sandomierza, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili katedrę sandomierską. Kolejnym punktem programu był rejs po Wiśle – chętni otrzymali pamiątkową pieczątkę. Po emocjonującym rejsie, wraz z przewodnikiem uczestnicy pielgrzymki zwiedzili kościół pw. św. Jakuba, kościół pw. św. Józefa, w którym znajdują się doczesne szczątki Teresy Izabeli Morsztynówny, zamek, Bramę Opatowską i trasę podziemną. Ostatnim punktem pielgrzymki było zwiedzanie pod kierunkiem ks. Rektora Jan Biedronia – Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu – kościoła pw. św. Michała, z XVII w. oraz miejsc, zazwyczaj niedostępnych dla innych zwiedzających. Następnie – pod przewodnictwem ks. Rektora oraz ks. Wojciecha i ks. Mariusza została odprawiona Msza św., zaś po niej w ogrodach seminaryjnych uczestnicy zjedli smaczną kiełbaskę z grilla, przygotowaną przez kleryków.

ks. Mariusz