Poniedziałek Wielkanocny 2017

 

17. 04. 2017 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.

 2. Dzisiaj przypadają także Imieniny naszego ks. Roberta, któremu składamy serdeczne życzenia – zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Binarowskiej w dalszej posłudze kapłańskiej.

 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę – będą one przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. będzie rano o godz. 7.00.

 5. Codziennie przed Mszą św. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

 6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto patronalne „CARITAS” i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby „Caritas” naszej diecezji. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.

 7. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszeni są Parafianie z numerów: 141, 142, 465, 146 i 103.

 8. Składamy serdecznie podziękowanie za ofiarę złożoną z numerów: 46 na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła.

 9. W najbliższą niedzielę przed Sumą będzie poświecenie ciągników i modlitwa o błogosławieństwo Boże w pracach polowych. Prosimy o podjechanie ciągnikami na parking przy kościele.

 10. W sobotę o godz. 9.00 będzie spotkanie dla Scholi.

 11. U ministrantów jest do nabycia świąteczna prasa religijna. Jest w niej wiele ciekawych artykułów.

 12. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu oraz Czerwonego Klasztoru na Słowacji, w sobotę – 13 maja. W planie jest Msza św. w Klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu, zwiedzanie Klasztoru, przejazd do miejscowości Sromowce Wyżne i 3-godzinny spływ Przełomem Dunajca do Krościenka. Trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki, meandrującym Dunajcem, który tworzy tu przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego dając wspaniałe widoki. Potem przejazd do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, zwiedzanie Klasztoru, który był siedzibą zakonu Kartuzów i Kamedułów, czas na rekreację, możliwość skosztowania słowackich knedlików oraz innych smakołyków i powrót do Binarowej. Wyjazd o godz. 7.30 a powrót na godz. 22.00. Cena wyjazdu – zawierająca koszt przejazdu, bilety parkingowe, ubezpieczenie, ofiarę na klasztor Sióstr Klarysek, bilet na spływ Dunajcem oraz bilet do Czerwonego Klasztoru na Słowacji: dla dzieci do lat 10 – 90 zł a dorośli – 120 zł. Dorośli zabierają ze sobą dowody osobiste a młodzież legitymację szkolną. Osoby dorosłe, zainteresowane polowaniem na słowackie bażanty proszone są o zabranie waluty EURO. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii.

 13. Na początku Wielkiego Postu młodzież z Gimnazjum i dzieci ze Szkoły Podstawowej otrzymały skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną. W najbliższą niedzielę będą one mogły złożyć ofiary zebrane do skarbonek. Przy wejściu będzie przygotowany specjalny koszyk, do którego będzie można złożyć zawartość skarbonek – same skarbonki zachowując dla siebie, jako pamiątkę, a złożone ofiary będą potem przekazane „Caritas” naszej diecezji, jako dar od młodzieży i dzieci naszej Parafii.

 14. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na to świętowanie przyjmijmy błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)