Niedziela IV Wielkanocna 2018

22.04.2018 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał.
 2. Przeżywamy dziś w naszej parafii dzień łączności z Seminarium Duchownym. Witamy w naszej wspólnocie ks. dra Grzegorza Wójcika, prefekta i profesora w naszym Seminarium Duchownym w Rzeszowie oraz 2 kleryków. Ks. prof. głosi Słowo Boże a klerycy asystują w czasie Mszy św. Po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele nasi Goście zapraszają na spotkanie: ministrantów i lektorów, Scholę i młodzież z KSM-u oraz wszystkich chętnych.
 3. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
 4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. wieczorem o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. będzie rano o godz. 7.00.
 6. Jutro – w Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, będziemy się modlić się za naszą Ojczyznę.
 7. W środę – 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.
 8. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III Gimnazjum z ks. Wizytatorem Katechetycznym połączone z egzaminem diecezjalnym do tego sakramentu a po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do I Komunii św.
 9. Za tydzień Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za kwiaty na ołtarze, w tym także dzisiejszym Nowożeńcom. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 393, 394, 385, 453 i 438.
 11. Składamy serdecznie podziękowanie za ofiarę złożoną z numeru 10 na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła.
 12. Dzisiejsza prasa zamieszcza kilka ciekawych artykułów: w „Gościu Niedzielnym” – o mądrej wierze papieża Benedykta XVI i jego nieugiętej postawie w obronie prostych ludzi, w „Niedzieli” – o życiu sióstr zakonnych klauzurowych, które choć żyją w zamkniętym klasztorze to słyszą najlepiej a „Źródło” zamieszcza ciekawy wywiad z ks. abpem Markiem Jędraszewskim, Metropolitą Krakowskim. Jest też artykuł na nasz rok Jubileuszowy – o ostatnim z Piastów, czyli Kazimierzu Wielkim, który 25 kwietnia 1333 roku został koronowany na króla Polski i w 15 roku swoich rządów lokował na prawie magdeburskim wieś Binarową. Warto poczytać i wiedzieć o tak ważnej dla naszej, lokalnej historii postaci. Jest też wiele innych ciekawych artykułów – zachęcamy do przeczytania a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa”.
 13. Pod dzwonnicą są wyłożone kartki, na których można się podpisać pod prośbą do Burmistrza Biecza i Rady Miejskiej w Bieczu w sprawie kontunuowania budowy chodnika w naszej miejscowości. Kartki te będzie jeszcze można podpisać do środy w sklepach: Państwa Framęga i Państwa Bochenek.
 14. Chrystus – Dobry Pasterz niech prowadzi Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.
 15. Zanim udamy się do naszych domów i powrócimy do naszej codzienności, otrzymamy błogosławieństwo. Należymy bowiem do owczarni, gdzie Dobry Pasterz troszczy się o swoje owce i nie pozostawia ich samymi. On także prowadzi je po właściwych ścieżkach. Wpatrując się w Niego, odważnie podejmujmy nasze zadania i obowiązki. Pamiętajmy też, aby prosić naszego Pasterza, Jezusa Chrystusa, o nowych pracowników w Jego owczarni. 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)