Niedziela XII Zwykła - 2018

24.06.2018 r.

 

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

 1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, które dają świadectwo swojego zakonnego powołania. Serdecznie witamy Czcigodne Siostry i dziękujemy za posługę w naszej Parafii. Na zakończenie Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii Ojca Założyciela ich zakonu – bł. Edmunda Bojanowskiego.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 4. W piątek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 z Nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. W tym dniu przypada także odpust w Bieckiej Kolegiacie. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Msza św. w tym tygodniu będzie o godz. 18.00, w sobotę zakończenie Nabożeństw Czerwcowych.
 6. W środę – 27 czerwca przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. W czasie wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła – małżonkom Jubilatom – z numeru 80 oraz rodzicom i młodzieży, która ukończyła Gimnazjum.
 9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 148, 151, 149, 152 i 154.
 10. Ciekawe tematy przynosi dziś prasa katolicka i w „Gościu Niedzielnym” i w „Źródle” z artykułem zdrowotnym. Najmilsza niespodzianka na lekturę wakacyjną jest w „Niedzieli” a jest nią artykuł o Uroczystości Jubileuszu 670-lecia lokacji Binarowej. Gazet jest więcej i na pewno warto mieć ten egzemplarz – kiedyś będzie miał bardzo dużą wartość historyczną i materialną – zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 11. Organizatorzy 41 Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę zapraszają do udziału w pielgrzymce. Można się zapisywać do grupy bł. Karoliny w Gorlicach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 12. Kustosz z Tuchowa zaprasza swoich Rodaków na Wielki Odpust Tuchowski. Program Odpustu jest w gablocie ogłoszeń. Organizujemy z naszej Parafii pielgrzymkę w dniu 5 lipca – w czwartek, na Mszę św. o godz. 18.30 – dla małżeństw i rodzin. Cena biletu – 10 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 13. Jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w naszym kościele odbędzie się wakacyjny koncert muzyczny w ramach cyklu: „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Tegoroczna edycja tego festiwalu upamiętnia 15-lecie wpisu kościołów oraz 5-lecie wpisu cerkwi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zabrzmi we wszystkich drewnianych świątyniach UNESCO. Koncert w naszym kościele zaplanowany jest na niedzielę 19 sierpnia na godz. 17.00 – wystąpi duet MANIUCHA BIKONT I KSAWERY WÓJCIŃSKI z koncertem „OJ BOROM, BOROM”, w którym przestawią pieśni Polesia. Więcej informacji na stronie internetowej naszej Parafii.
 14. W czasie wakacji odbędzie się kilka innych ciekawych imprez kulturalno-rozrywkowych. W najbliższą niedzielę – 1 lipca – w Bieczu na Placu Bpa Marcina Kromera odbędzie się „Jarmark Świętych Piotra i Pawła” – program imprezy jest bardzo ciekawy i różnorodny, m.in. o godz. 16.00 przedszkolaki, uczniowie i absolwenci naszej Szkoły wystąpią z przedstawieniem pt. „Rzecz o Królu Kazimierzu Wielkim”. W dniach 7-8 lipca odbędą się „Dni Biecza” – z niedzielnym koncertem Zespołu PECTUS. Bieckie Centrum Kultury organizuje Kino Letnie, w ramach którego w piątek – 20 lipca o godz. 21.30 – obok budynku Organistówki w Binarowej zostanie wyświetlony film pt. „Dzień Bastylii”. Od 1 do 5 sierpnia w bieckich kościołach odbędzie się kolejna edycja „KROMER BIECZ FESTIVAL” – miła wiadomość dla nas – w naszym kościele odbędzie sią także jeden z koncertów tego festiwalu – w niedzielę – 5 sierpnia o godz. 16.00 wysłuchamy koncertu pt. „Musica Graciana”.  Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny a informacje o tych wydarzeniach można znaleźć na ogólnodostępnych plakatach i w Internecie.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Bochenka – z Zielonej Ulicy. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
 16. Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.
 17. W tym tygodniu będzie trzeba ustawić w kościele rusztowania – do prac konserwatorskich przy polichromii na ścianach. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc w wykonaniu tych prac. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy na jutro na godz. 9.00. Liczymy na zrozumienie tej prośby – przydadzą się każde ręce chętne do pomocy. Jeszcze raz serdecznie prosimy o przyjście do pomocy przy rusztowaniach.
 18. Wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy rozpoczęli wakacje oraz Parafian wyjeżdżających na urlopy, letnie wycieczki, obozy i kolonie, polecamy opiece Matki Bożej i życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej Parafii i życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
 19. Nakarmieni słowem Bożym i pokarmem Eucharystycznym rozpoczynajmy następny tydzień naszego życia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam i kieruje Wami, tak jak doświadczał tego Święty Jan Chrzciciel. Ukazujmy swoim życiem Pana Jezusa. Wszystkim życzymy dobrych wakacji. Nie Pan Bóg was błogosławi i strzeże.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)