Niedziela XIX Zwykła - 2018

12.08.2018 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
  2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
  3. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Sumę rozpoczniemy od nabożeństwa Nowenny do Matki Bożej Binarowskiej. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy zioła, owoce, warzywa i kwiaty, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tym dniu przypada także Odpust w Lipinkach. Program Odpustu – w gablocie ogłoszeń.
  4. W ciągu tygodnia w pozostałe dni Msza św. rano o godz. 7.00.
  5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Maksymiliana Marię Kolbego a w piątek – św. Jacka.
  6. 15 sierpnia wspominamy także rocznicę bitwy warszawskiej z 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  7. W najbliższą niedzielę – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 225, 227, 229, 228, 236 i 226.
  9. U ministrantów jest bieżąca prasa religijna. Jest w niej wiele artykułów na temat bieżących spraw społecznych i religijnych, np. w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy Matka Boża zasnęła, zmarła czy – na wzór Eliasza – na jakimś ognistym rydwanie została wzięta do nieba?, w „Niedzieli” o polskich bohaterach, którym zawdzięcza wiele nie tylko nasza Ojczyzna oraz wspomnienie o śp. ks. kan. Eugeniuszu Regule a w „Źródle” o tym, jak poseł Tadeusz Rejtan bronił Polski przed rozbiorami. Jest też artykuł zdrowotny o zaletach popularnych latem ogórków oraz przepis na kiszenie tego warzywa według sztuki klasztornej. Są jeszcze inne ciekawe artykuły – zachęcamy do czytania prasy religijnej.
  10. Serdeczne pozdrawiamy Wszystkich Gości oraz odpoczywających w naszej Parafii w czasie wakacji. Życzymy miłych wrażeń i udanego wypoczynku.
  11. Maryi Wniebowziętej polecamy Jubilatów i Solenizantów całego tygodnia.
  12. W niedzielę za tydzień w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Tegoroczna edycja tego festiwalu upamiętnia 15-lecie wpisu kościołów oraz 5-lecie wpisu cerkwi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wystąpi duet MANIUCHA BIKONT I KSAWERY WÓJCIŃSKI z koncertem „OJ BOROM, BOROM”, w którym przestawią pieśni Polesia. MANIUCHA I KSAWERYto duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Niejednokrotnie sięgają także do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu. Podczas koncertów muzycy przywołują zasłyszane na wsi bajki i historie. Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński otrzymali pierwsze miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych, organizowanym przez Filharmonię Szczecińską w kategorii Soliści Wokaliści oraz Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 – wstęp wolny. Zaproszenie i informacje o koncercie są także na stronie internetowej naszej Parafii oraz na Facebooku.
  13. Zostaliśmy w czasie tej Eucharystii nakarmieni cudownym pokarmem Słowa i Ciała naszego Mistrza – Jezusa. Mocą tego pokarmu mamy zdążać do świętości. Niech Boże błogosławieństwo wzmocni nasze pragnienia i doda nam ochoty, byśmy w Chrystusie, z Chrystusem i z Chrystusa czerpali siły do dobrego życia.