Poświęcenie pojazdów - 2015

W niedzielę – 26 lipca z racji wspomnienia św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących odbywało się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Po każdej Mszy św. kapłani modlili się wraz z zebranymi kierowcami a następnie odbywało się pokropienie wodą święconą. Swoim rodakom kapłańskiej posługi udzielili nasi rodacy - po Prymarii obrzęd błogosławieństwa poprowadził ks. Bogusław Augustowski – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, po Mszy św. o godz. 9.00 – ks. Roman Michalec – proboszcz parafii Polskiej Parafii Katolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Stuttgarcie. Błogosławieństwo po Sumie poprowadził ks. Mariusz. Kierowcy otrzymywali obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa – chętnie też składali ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.