Poświęcenie samochodu strażackiego dla OSP Binarowa 2019

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 roku w Binarowej odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka połączone z poświęceniem i przekazaniem samochodu bojowego Jednostce OSP w Binarowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz.12.00 odprawioną na Ołtarzu Polowym przy naszym kościele. Eucharystii sprawowanej w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Stanisław  Porębski – kapelan powiatowy strażaków. Mszę św.  koncelebrowali: ks. Czesław Stanaszek – dziekan dekanatu bieckiego, ks. Stanisław Pałka – kapelan gminny strażaków, ks. dr Mariusz Godek – honorowy członkiem OSP Binarowa oraz ks. Proboszcz binarowski. We Mszy św. uczestniczyli zaproszeni Goście a wśród nich  Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Marek Bębenek, władze powiatowe, Burmistrz Biecza, przedstawiciele instytucji, które pomagały w zakupie nowego samochodu pożarniczego dla OSP Binarowa, poczty sztandarowe z jednostek OSP Gminy Biecz, kompania reprezentacyjna OSP oraz rodziny  strażaków. Dalszy ciąg uroczystości odbył się na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej. Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku, następnie podniesiona została flaga państwowa i odtworzono Hymn Polski. Komendant Powiatowy PSP brygadier Krzysztof Gładysz odczytał list Pana Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na okoliczność Święta Strażaków. Uroczystość stała się także okazją do uhonorowania druhów, którzy swoją postawą i zaangażowaniem dali przykład wzorowej służby, pomocy bliźnim i bezinteresownego oddania siebie drugiemu człowiekowi. Po uhonorowaniu druhów odznaczeniami nastąpiło poświęcenie średniego samochodu pożarniczego marki KAMAZ, którego dokonał ks. Stanisław Porębski – kapelan powiatowy Strażaków. Formalnego przekazania samochodu dokonali: Małopolski Komendant Wojewódzki PSP starszy brygadier Marek Bębenek, Przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Pan Piotr Skrzyniarz, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach, brygadier Krzysztof Gładysz oraz Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz. W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Binarowej samochód odebrali druh Mariusz Lenard oraz druh Damian Rzońca, którzy jednocześnie dokonali prezentacji samochodu pożarniczego. Kolejnym punktem uroczystości były wystąpienia zaproszonych Gości. Następnie Burmistrz Biecza wraz Prezesem OSP Binarowa, Tadeuszem Lenardem wręczyli osobom szczególnie zaangażowanym okolicznościowe upominki. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej.

Fotografie udostępnili: UG Biecz, Prezes OSP Binarowa, Kościelny Parafii Binarowa. "Bóg zapłać".