Prezentacja odnowionej rzeźby Pana Jezusa Zmartwychwstałego

22 marca br., w V Niedzielę Wielkiego Postu powróciła do naszego kościoła parafialnego odnowiona rzeźba Pana Jezusa Zmartwychwstałego. Na zakończenie ostatniej odprawianej w tym dniu Mszy św. odnowiona rzeźba została poświęcona a później odbyła się prezentacja figury i prelekcja na temat przeprowadzonych gruntownych prac konserwatorskich. Efekty wykonanych prac przedstawiła Pani mgr Gabriela Stawowiak, historyk sztuki i konserwator. Prelekcja została wzbogacona pokazem fotografii z poszczególnych etapów prac konserwatorskich. Obecnie na rzeźbie jest eksponowana najlepiej zachowana warstwa historyczna, pochodząca z XVII wieku, ale po przeprowadzonych badaniach przez historyków sztuki można przypuszczać, że rzeźba jest dużo starsza – nawet późnogotycka.

Prezentację zakończył koncert wielkopostny – w wykonaniu Pani mgr Beata Bochnia – dyrygenta chóru z Bieckiej Kolegiaty oraz Pana Jonasza Bochenka – organisty z Bieckiej Kolegiaty. Wykonano utwory organowe: Stanleya, Bacha, Guilmanta, Händla oraz pieśni: „Stabat Mater”, „Dobrotliwość Pańska”, oraz „Panis angelicus”.

Wielu Parafian zainteresowanych naszą bogatą historią uczestniczyło w tej uroczystości.