Rekolekcje Wielkopostne - 2017

W dniach 24 – 26 marca br. przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Słowo Boże w czasie Rekolekcji głosił ks. Rafał Brej – wikariusz z Lipinek, dekanalny duszpasterz młodzieży oraz dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego w Lipinkach.

Rekolekcje rozpoczęły w piątek rano – Mszą św. z nauką dla wszystkich. Po Mszy św. została wygłoszona nauka dla członków Kółek Różańcowych. Wieczorem ks. Rekolekcjonista poprowadził Drogę Krzyżową, potem była Msza św. z nauką dla wszystkich a po Eucharystii nauka dla młodzieży. W sobotę rano we Mszy św. uczestniczyły szczególnie osoby starsze i nasi chorzy Parafianie – dla nich ks. Rekolekcjonista wygłosił specjalne kazanie. Wielu przed rozpoczęciem  Mszy św. przystąpiło do sakramentu pokuty. Wieczorem na Mszy zgromadzili się  małżonkowie i rodzice, którzy po zakończonej Eucharystii wysłuchali naukę dla swojego stanu. W niedzielę w czasie Mszy św. do południa były głoszone nauki rekolekcyjne dla wszystkich, o godz. 15.00 odśpiewaliśmy Gorzkie Żale a ks. Rafał wygłosił rekolekcyjne Kazanie Pasyjne. Potem została odprawiona Msza św. a na jej zakończenie delegacja binarowskich Parafian złożyła ks. Rekolekcjoniście podziękowanie za głoszone w tym roku w naszej Parafii Słowo Boże. Gromkie brawa wyraziły także wdzięczność wszystkich zebranych na Eucharystii. Na zakończenie Rekolekcji ks. Rafał udzielił wszystkim uroczystego błogosławieństwa.