Święto Świętego Szczepana Męczennika 2016

 

26. 12. 2016 r.

  

 1. Dziś drugi dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego, jak to tradycyjnie określamy. Tak naprawdę jednak to cały tydzień następujący po tej uroczystości powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Msza św. o godz. 9.00 będzie z posłaniem kolędników misyjnych, którzy będą odwiedzać nasze domy i zbierać ofiary na misje z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci w Tajlandii. Na Sumie będzie poświęcenie owsa a o godz. 13.00 pogrzeb śp. Jana Kędziora.

 2. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na Instytut Teologiczno – Pastoralny w Rzeszowie.

 3. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach: 27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków i 30 grudnia – Świętej Rodziny, wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ukazują nam one, że nie świętujemy w tych dniach jedynie rocznicy ziemskiego narodzenia naszego Zbawiciela, lecz w wydarzeniu tym zawiera się już cała ekonomia zbawienia. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia, do włączenia się w Jego misję także prorocką. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.

 4. Jutro o godz. 13.00 będzie pogrzeb śp. Romana Michalca z Kamieńca.

 5. Jutro – z racji wspomnienia św. Jana Apostoła i Ewangelisty będzie poświęcenie wina. To także dzień imienin Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Módlmy się w tym dniu w jego intencji.

 6. Msza św. do piątku będzie rano o godz. 7.00. W środę rano Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej.

 7. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050 rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.00. Odśpiewamy uroczyste „Te Deum”, za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 8. W najbliższą niedzielę, w Imię Boże, rozpoczniemy Nowy Rok 2017. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Będzie też zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. W Nowy Rok będzie można też zakupić specjalne porcje kadzidła i kredy, do poświęcenia w Uroczystość Trzech Króli.

 9. W najbliższą niedzielę – 1 stycznia, KSM wraz z ks. Robertem zapraszają na przedstawienie noworoczne. Odbędzie się ono w sali na wikarówce o godz. 15.00.

 10. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 336, 334, 333, 339 i 340.

 11. Od jutra rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Bardzo serdecznie prosimy, aby przygotować na stole biały obrus, krzyż, zapalone świece wodę święconą i kropidło. Prosimy, aby przyjechać po księdza i ministrantów. Kolęda w tym tygodniu będzie się rozpoczynała o godz. 8.30.

Porządek kolędy:

Wtorek – 27 XII 2016 r.

 1. Nadole Północ (od Pana Bogdana Sendeckiego do Pana Pawła Próchnickiego)
 2. Nagórze Północ (od Pana Andrzej Rutany do Pana Grzegorza Lenarda) – z przerwą na czas pogrzebu

Środa – 28 XII 2016 r.

 1. Nadole Północ (od Pana Krzysztofa Ruwińskiego do Pani Zofii Michalec)
 2. Wygon i Zielona Ulica (od Pana Edward Mosonia do Pani Stanisławy Juruś)

Czwartek – 29 XII 2016 r.

 1. Kamieniec (od Pana Tadeusza Guzika do Pana Sławomira Makowca)
 2. Jurusiowe Potoki i Nagórze Północ (od Pana Jana Pyzika do Pana Jana Barszcza)

Piątek – 30 XII 2016 r.

 1. Lechowe Potoki i Kurpiel (od Pana Mariana Makowca do Pana Stanisława Piotrowskiego)
 2. Szarowicza Pola

 

Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)