Uroczystość Bożego Ciała

W tym roku Uroczystość Bożego Ciała w naszej Parafii była połączona ze Złotym Jubileuszem Kapłaństwa ks. kan. Zbigniewa Ryznara, który pochodzi z Biecza, przebywa na emeryturze a wcześniej okazyjnie służył pomocą także w naszym kościele. Czcigodny Jubilat przewodniczył Eucharystii oraz Procesji. Słowo Boże wygłosił ks. Mariusz. Po Mszy św. przedstawiciele Parafian oraz ks. Proboszcz złożyli ks. Jubilatowi życzenia a wszyscy zebrani dołączyli się także do wspólnych życzeń wyrażonych śpiewem. Po Mszy św. odbyła się Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy. W tym roku udaliśmy się z Procesją w Nadole. Ołtarze były przygotowane przy domach: Pani Bogusławy Mężyk, Pana Władysława Bochenek, Pana Jana Filusa oraz Pani Elżbiety Wędrychowicz. W Procesji asystowała oprócz Liturgicznej Służby Ołtarza Straż Pożarna z Binarowej, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami oraz dzieci I-Komunijne oraz licznie zgromadzeni Parafianie. Bezpieczeństwo na drodze zapewniła Policja z Biecza.