Uroczystość Bożego Narodzenia 2016

 25. 12. 2016 r. 

  

 1. W Święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.

 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.

 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

 4. Jutro drugi dzień Świąt – Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiara zbierana na tacę będzie przeznaczona na Instytut Teologiczno – Pastoralny w Rzeszowie. Na Sumie będzie także poświęcenie owsa a po południu pogrzeb śp. Jana Kędziora, zamieszkałego na Maślakowicach. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 5. Jutro na Mszy św. o godz. 9.00 będzie posłanie kolędników misyjnych, którzy będą odwiedzać nasze domy i zbierać ofiary na misje z przeznaczeniem dla dzieci w Tajlandii.

 6. Zmarł śp. Roman Michalec, zamieszkały na Kamieńcu. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 27 grudnia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół parafialny na Święta. Szczególnie dziękujemy Panu Kościelnemu Łukaszowi Fejklowiczowi, Parafianom: Lucynie Lenard, Ewie Oczkowicz, Monice Juruś, Joannie Rydarowicz, Katarzynie Augustowskiej, Mateuszowi Oczkowiczowi, Marcinowi Wędrychowiczowi, Stanisławowi i Markowi Fejklowiczom, Stanisławowi i Przemysławowi Wszołkom, Parafianom, którzy ofiarowali do kościoła choinki: Państwu Janinie i Tadeuszowi Bochenek oraz Karolowi Kozak a także Parafianom, którzy sprzątali na Święta kościół. W tych dniach zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby choć przez chwilę pomodlić się dziękując za Narodzenie Jezusa. Wspólnie śpiewajmy piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary.

 8. U ministrantów jest świąteczna prasa religijna. Jest bogata w ciekawe tematy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 9. Wszystkim Parafianom oraz Gościom przybyłym do nas na Święta składam serdeczne życzenia: zdrowych i radosnych Świąt. „Radujmy się wszyscy w Panu, dzisiaj narodził się nam Zbawiciel. Dzisiaj prawdziwy pokój zstąpił z nieba na ziemię”. Te słowa starożytnej antyfony wprowadzają nas w klimat dzisiejszej Uroczystości. Jest ona pełna światła i radości. A powód tej radości jest tylko jeden: „Narodził się nam Zbawiciel”. Zbawiciel to ktoś, kto staje przy nas i pomaga nam wtedy, gdy my już sami nie dajemy sobie rady: bierze na siebie ciężar, który nas przygniata; chwyta nas za rękę i prowadzi do wyjścia, kiedy zupełnie pobłądzimy; wyciąga nas z bagna grzechu, w którym toniemy; obdarza miłością, której sami sobie dać nie możemy. Tym Zbawicielem jest Jezus Chrystus – Ten, który tej nocy przychodzi na świat. „On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba…”.

  Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujmy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę rodzinnego i radosnego świętowania: Szczęść Boże!

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)