Uroczystość Objawienia Pańskiego 2017

 

06. 01. 2017 r. 

  

  1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Głosi ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do przyjęcia wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód wnosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Panem Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. To kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej relacji z Panem Bogiem i innymi.

  2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy.

  3. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe organizowane przez Akcję Katolicką dla członków dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych, a więc Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholi i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Serdecznie zapraszamy w imieniu Akcji Katolickiej.

  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Będą one przeznaczone na Misje.

  5. Dziś przypada rocznica konsekracji naszych Księży Biskupów: bpa Seniora Kazimierza Górnego i bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy w modlitwach Pasterzy naszej diecezji.

  6. Msza św. jutro będzie rano o godz. 7.00.

  7. Jutro także w godzinach porannych odwiedziny chorych z posługą kapłańską. Proszę zgłosić chorych w zakrystii.

  8. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii. O godz. 15.00 – w sali na Wikarówce zostanie powtórzone przedstawienie noworoczne pt. „Mały Książę” w wykonaniu KSM-u. Młodzież serdecznie zaprasza.

  9. U ministrantów można zakupić kadzidło i kredę oraz niedzielną prasę religijną. Jest klika ciekawych artykułów z tematami religijnymi oraz społeczno-politycznymi. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

  10. Niech oznaczone poświęconą kredą drzwi naszych domów i mieszkań inicjałami Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz cyfry roku bieżącego będą znakami, że zamieszkują w nich ludzie wierzący w Chrystusa i oczekują na Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)