Uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły 2013

Dzień 16 października 2013 r. zapisał się w historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej piękną Uroczystością – nasza Szkoła otrzymała imię Króla Kazimierza Wielkiego. Wyjątkowym akcentem tego wydarzenia było też poświęcenie sztandaru Szkoły oraz tablicy upamiętniającej naszego Patrona. O godz. 10.00 w naszym kościele została odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej – Ks. bpa Jana Wątroby. Pasterz naszej Diecezji w czasie Mszy św. poświęcił sztandar dla naszej Szkoły ufundowany przez rodziców. Następnie po przejściu do Szkoły została poświęcona pamiątkowa tablica a nowo poświęcony sztandar został przekazany społeczności szkolnej. Odbyła się też okolicznościowa akademia, w czasie której przemawiali zaproszeni Goście. Następnie dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przedstawiły ciekawy program o swoim Patronie – przygotowany pod kierunkiem nauczycieli z naszej Szkoły. W naszą uroczystość zostały także włączone gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.