Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 2017

 01. 01. 2017 r.

  

 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, przez betlejemską noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn.

 3. Dzisiaj po południu – o godz. 15.00 – w sali na Wikarówce odbędą się Jasełka – serdecznie zapraszają ks. Robert i młodzież z KSM-u.

 4. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

 5. W piątek – 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

 6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Po południu o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe organizowane przez Akcję Katolicką dla członków dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych, a więc Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholi i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Serdecznie zapraszamy w imieniu Akcji Katolickiej.

 7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada rocznica konsekracji naszych Księży Biskupów: bpa Seniora Kazimierza Górnego i bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy w modlitwach Pasterzy naszej diecezji.

 8. Msza św. w tym tygodniu oprócz piątku będzie rano o godz. 7.00. W środę rano Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej.

 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na to, że jesteśmy tuż po Świętach nie będzie specjalnej spowiedzi. Odwiedziny chorych z posługą kapłańską będą w sobotę w godzinach rannych. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

 10. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.

 11. „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie kolędników misyjnych i złożone ofiary z racji tej kolędy, dziękujemy także dzieciom i młodzieży, którzy kolędowali na rzecz misji. Tegoroczne ofiary z kolędy misyjnej będą przeznaczone na pomoc dzieciom żyjącym w Tajlandii.
 1. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 341, 343, 344, 347 i 348.

 2. U ministrantów jest do nabycia prasa religijna, która pisze dziś m.in. o tradycji ulicznych jasełek, o znakach niepewnej przyszłości oraz o tym, jak Gwardia Szwajcarska zapewnia bezpieczeństwo papieżowi. Warto zakupić „Źródło”, które jest numerem specjalnym o św. bracie Albercie, w związku z rozpoczętym rokiem ku czci tego świętego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można także zakupić kadzidło i kredę.

 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Wójcik, zamieszkała na Maślakowicach. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.”

 4. W tym tygodniu w dalszym ciągu trwać będzie wizyta duszpasterska. Kolęda w tym tygodniu będzie się rozpoczynała o godz. 15.00 – według następującego porządku:

Poniedziałek – 2 I 2017 r.

 1. Nadole Południe (od Pana Mariusza Lenarda do Pana Konstantego Kozaka)
 2. Nagórze Południe (od Pana Stefana Swołkowicza do Pana Andrzeja Sendeckiego)

Wtorek – 3 I 2017 r.

 1. Nadole Południe (od Pana Jana Lenarda do Pana Tadeusza Mazura)
 2. Nagórze Południe (od Pana Krzysztofa Lenarda do Pana Jerzego Michalca)

Środa – 4 I 2017 r.

 1. Maślakowice (od Pana Mieczysława Szarego do Pani Danuty Rutana)
 2. Nagórze Północ (od Pana Tadeusza Michalca do Pana Jana Romana)

Czwartek – 5 I 2017 r.

 1. Wanatówka (od Pana Jana Firlita do Pana Mieczysława Bochenka)
 2. Rynek (od Pani Bogumiły Mężyk do Pana Stanisława Fejklowicza)

U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najlepsze noworoczne życzenia: zdrowia, spełnienia dobrych planów i zamierzeń oraz obfitości Bożych łask. Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień rozpoczętego roku swoją łaską i błogosławieństwem. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)